Wpis z mikrobloga

@Zarix: ale wzmacnianie swojej armii,odpowiedni procent z PKB na rozbudowę,to jeden z podstawowych zasad w NATO,także nie rozumiem. Jak to nikt nam nie pomoże? Co to za brednie. Ukraina nie jest w NATO,dlatego nie ma pomocy jak jeden z sojuszników.
@Zarix: kompletnie neinrozumiem słów: Twierdzi - co potwierdziło się na Ukrainie -, że nikt nam nie pomoże dopóki sami nie pokażemy, że jesteśmy w stanie kompetentnie działać na polu bitwy.

Coa Ukraina,nie członek NATO,do Polski?
@mondrymiszcz: nie do końca. Bo tu nie chodzi o to ile się kasy wydaje, a jaki to nam daje potencjał i czy to jest zgodne z nowoczesnym polem walki. Ogólnie wzmocnienie armii skutkuje wzmocnieniem naszej pozycji na arenie międzynarodowej. Owszem Ukraina nie ma co liczyć na pomoc zbrojną ze strony NATO.

Tak jak mówię on nie neguje sojuszu, ani NATO. Gdyby Ukraina nie broniła się kompetentnie to nikt by nie ruszył
@Zarix: jasne,dzięki za odpowiedź. Absolutnie nie neguje,po prostu typ ma taki sposób mówienia że nie chce mi się go słuchać. Jedyne co bym dodał,że samo bycie w NATO wynika z podjętych kroków,umów i setek systemów uzależnienia parunastu krajów i armii. Patrząc po wykopie,widzę że ludzie myślą że NATO to taki klub ale w sumie to każdy sobie,zero pewności itd. Polecam tym ludziom poczytanie o konstrukcji NATO,finansów,współpracy i rzeczy które dzieją się
@mondrymiszcz: z naszej perspektywy to kluczowy sojusznik. Jeśli dobrze to rozegramy to będziemy mogli zrobić to co Niemcy z nami. Uzależnić ich gospodarczo, drenaż mózgu, wielkie pole do inwestycji oraz możliwe rozwiązanie problemu demograficznego. Ukraina będąca wolnym państwem z aspiracjami do wstąpienia do UE to dla nas moim zdaniem kopalnia złota. No ale nie jestem żadnym ekspertem.

W kontekście sojuszu OBRONNEGO to wszystko się okaże w momencie, gdy na serio Chiny
Nie oparty stricte o geografię


@mondrymiszcz: oczywiście, ze oparty

kraje skandynawskie które nie są w tym sojuszu


@mondrymiszcz: bo tak zdecydowały.

Wszystko zafunkcjonowało, bo USA zdecydowało się utrzymać zaangażowanie w europie i dlatego, że Ukraina nie padła po 2-3 dniach. Bez tego mielibyśmy szybkie przejście do codzienności i rosnącą współpracę na linii Francja, Niemcy- Rosja, naszym kosztem.
https://strategyandfuture.org/wojna-na-dwa-fronty-pentagon-i-nowa-polska/
@Zarix: też nie jestem ekspertem,po prostu #!$%@? głupoty na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polska,wydaje mi się,że jest za biedna żeby z Ukrainy zrobić swój podnóżek. Tam zresztą Amerykanie będą inwestować w złoża gazu.

Co do obronnosci- USA to nie jest jedyny sojusznik, a jeżeli USA by zostawili któregoś,ze swoich sojuszników,to znak że nie są wcale potęga militarna (a są) i,że całe NATO nie ma sensu bo