Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytan, ktore mnie nurtują. Czemu Putin nie poczekal do certyfikacji NS2, czemu jesli to mial byc blitzkrig wyslal najslabsze jednostki (poborowi i z malym doswiadczeniem) do tego zmanipulowane, ze jada na cwiczenia. Chyba w tym przypadku powinny byc najlepsze jedsotki, ktore poradza sobie z zadaniem. No tak mi sie to wszystko kupy nie trzyma. Czemu takie bledne ruchy zostaly poczynione. Moze ktos ma przemyslenia w tym temacie?
#wojna #ukraina #wojsko #rosja
  • 12
@Grejp tak z punktu widzenia laika który dużo czyta:
-Putin liczył ze rosyjskojezyczna część Ukrainy przywita go z otwartymi rękami a reszta kraju nie będzie zmotywowana i podda się bez większego oporu
-czekanie pod granicą z atakiem na koniec igrzysk olimpijskich paliło zasoby i obniżało morale wojsk
-atak od północy był w ogóle nieprzygotowany i decyzja padła na ostatnią chwilę prawdopodobnie ze strony Putina
-UE i NATO miało się miotać z decyzjami
@IIIlIII a i jeszcze oczywiście ogromna przewaga amerykańskiego wywiadu nad rosyjskim, każdy ruch byl odkrywany i postowany na Twitterze żeby obnażyć zamiary Putina, on sam miał dosyć nieudolny wywiad który podpowiedział mu np zrobienie prowokacji na Białorusi która miała skłócić UE i zniechęcić PL do uchodzcow a okazało się że nic z tego się nie udało