Wpis z mikrobloga

@Trao: Jak to powinno działać? PayPal dostaje 2890 zł które zamienia na EUR po swoim kursie z danego dnia, potem dostaje z powrotem 620 euro które też wymienia na PLN po kursie z danego dnia. Wytłumacz mi jakim cudem miałbym dostać zwrot takiej samej kwoty?
@monyprintergobrrrr: dzwoniłem już, babka powiedziała, że działają na zasadzie kantoru i akurat idealnie kursy były te same w tych dniach uwzględniając spread. Jak ją przycisnąłem to powiedziała, że to dodatkowa opłata 16 euro za podwójne przewalutowanie, powiedziałem, że nie było żadnego podwójnego przewalutowania i powiedziała że w takim razie mogę złożyć gdzie indziej skargę xD
@gryzli6: zakup był w EUR, zwrot był w EUR, w przypadku wpłaty i wypłaty było przewalutowanie.
Może inaczej jeśli byłoby tak jak mówisz, to mógłbyś tworzyć arbitraż na którym PayPal byłby stratny.
@DubKidz a nie płaciłeś czasem kartą podpiętą pod PayPal? Bo jak transakcja jest z karty i się ją anuluje to banki z automatu robią anulowanie transakcji i zwrot jest w tej samej kwocie. Zawsze tak miałem jak miałem zwroty z aliexpress.
@szuineg: nie, kartą zewnętrzną, sam bym podejrzewał coś takiego, ale na infolinii dostałem nawet informację że działają na zasadzie kantoru i może akurat był taki sam kurs w tych dniach