Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, o co dokładnie chodzi z tymi MiGami? Sprawa ciągnie się chyba już od tygodnia. Najpierw UE przekazuje, poźniej Polska nie przekazuje, teraz przekazuje, ale Amerykanom. Zupełnie jak jedna z telenowel produkowanych w Ameryce Łacińskiej.
Kraje NATO, w tym Polska, nie miały żadnych problemów z wysłaniem broni na Ukrainę. Dlaczego nagle sytuacja jest inna z MiGami?
Polska się przepycha z Stanami, a na Ukrainie giną niewinni ludzie.

#polska #ukraina #wojna
  • 12
@groman43: myślę, że Polska nie chce narazić się na to, że będzie uznana za włączenie się do konfliktu i wtedy art. 5 NATO nie zadziała. USA bardzo chce przekazać te MIG-i, więc skoro tak to myślę, że dobrym wyjściem jest, żebyśmy my oddali MIG-i USA, a oni mogą je dać już dalej
@worldmaster: @Warrior_97: @West4: @doklor: Podział na broń ofensywną i defensywną to pieprzenie kotka za pomocą młotka. Co to znaczy defensywna? Ukraina może się bronić ale już nie może przeprowadzić kontrataku, żeby odzyskać utraconą ziemię? Rosjanie, gdyby mieli Javeliny, to mogliby wykorzystać je do niszczenia ukraińskich czołgów. I fakt, że oni są agresorami, a Javeliny to podobno broń defensywna, by ich nie powstrzymał.
@groman43: Czyli tak sumując temat. Nie ma różnicy co się wysyła, a wiec to była akcja czysto dywersyjna/polityczna/destabilizująca.
Pytanie komu posłużyła bardziej, nam czy ruskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)