Wpis z mikrobloga

@NieWiemASieWypowiem: no podałem już przykład Afganistanu przecież. Tam też rząd USA szkolił ekstremistyczne islamskie bojówki i odbiło się im to czkawką do tego stopnia, że musieli stamtąd #!$%@?ć i teraz talibowie tam rządzą.

@JPRW: może rzeczywiście jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Mam nadzieję że masz racje i żadne skrajnie nacjonalistyczne ugrupowanie nie dojdzie tam do władzy na tym punkcie ale nie podoba mi się, że w ich kulturze utrwalane są
nie powinno być przyzwolenia na utozsamianie się z naziolami i tyle


@Gambardella: Ale oni nie utożsamiają się z naziolami. Jak zapytasz azowca czy jest nazistą, to ci odpowie, że nie jest, a symbolika, której używa ma znacznie bardziej złożoną historię i inny sens. W sensie ideowym to jest terceryzm (trzecia pozycja). Mówię oczywiście o skrzydle politycznym tego ruchu, bo czy akurat to samo ma w głowie każdy poszczególny żołnierz to jakoś
@NieWiemASieWypowiem:

nie od dzisiaj wiem, że każdy używający tego słowa ma nierówno pod sufitem

pewnie dlatego, że najwyraźniej nie rozumiesz co oznacza to słowo, co pokazałeś w tym zdaniu:

Reakcja na inwazję własnego kraju btw. xd*2

Reakcjonizm to nie jakaś reakcja na inwazje własnego kraju, doedukuj się a póki co nie mam zamiaru się wdawać w wyzywanie się od ludzi, którzy mają nierówno pod sufitem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Reakcjonizm
@ShadyTalezz: wiem, że pojęcie "reakcjonizmu" to tylko impotentne oburzenie internetowych komunistów, że ludzie smią śmieć siłowo odpowiedzieć na ich siłowe przejęcie władzy podczas rewolucji. Wiem, że wy nazywacie wszystkich od prawa do lewa (patrz: beka z libka) "reakcjonistami".

Typie, wcześniej sam się zarzekałeś, że "od nacjonalizmu do nazizmu droga już niedaleka", a potem i tak sam stwierdzasz, że jedyny przykład jaki ci przychodzi do głowy (talibowie) to jednak nie naziści. Dalej
@NieWiemASieWypowiem:

wiem, że pojęcie "reakcjonizmu" to tylko impotentne oburzenie internetowych komunistów


wszystko by ci wyszło tylko, że ja nie jestem żadnym komunistą

Typie, wcześniej sam się zarzekałeś, że "od nacjonalizmu do nazizmu droga już niedaleka


bo to prawda, nacjonaliści na całym świecie sympatyzują z nazizmem, nieważne jakie fikołki będziesz walił, że swastyka to jakiś hinduski symbol, a czarne słońce to tylko takie tam przypadkowe z wierzeń słowiańskich i tak dalej.

Nazizm
Natomiast talibowie wywodzą się z tej samej rodziny [nacjonalizmu]


@ShadyTalezz: prawo islamskie wywodzi się nie z Islamu, ale z nacjonalizmu?

to są wszystko reakcjonistyczne siły


To na którą dokładnie rewolucję Talibowie są reakcją? Chyba coś z VII wieku, bo od wtedy na tych terenach (z niewielkimi przerwami) obowiązuje prawo i ład islamski.

Wy serio wszystko co jest przeciwko wam nazywacie reakcjonizmem, straszna choroba.

Bandera i jego organizacja po wojnie byli finansowanie
@NieWiemASieWypowiem:

prawo islamskie wywodzi się nie z Islamu, ale z nacjonalizmu?

to po prostu religijny odpowiednik nacjonalizmu.

To na którą dokładnie rewolucję Talibowie są reakcją? Chyba coś z VII wieku, bo od wtedy na tych terenach (z niewielkimi przerwami) obowiązuje prawo i ład islamski.


Na zbliżenie się Afgańskiego społeczeńśtwa do zachodu i odeście od islamskiego fundamentalizmu. Przed najazdem Rosjan Afganistan był krajem w którym islamscy fundamentaliści wcale nie rządzili, kobiety normalnie