Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna
Mirki czy istnieje hipotetycznie taka możliwość ze to co putin teraz rzucił na Ukrainę, te stare sprzęty, żołnierze bez wyszkoleni, kulejące zaopatrzenie i ogólnie brakuje tylko dziada z baba do pokazania jak biedna jest ta armia. Ale ze to wszystko to fortel i maja siły z którymi trzeba się liczyć, dobre wyposażenie dobre wyszkolenie itp…..
Bo powiem szczerze ze czasem jak patrzę i słucham jak oni atakują i czym to ręce idzie załamać
  • 20
@Telgar: skad te dane? Mnie az sie wierzyc nie chce, ze mozna zrobic cos takiego. Przeciez trzeba cos miec na obrone kraju, bo jakby ktos ich teraz najechal, to zostaje tylko bron atomowa, ktora musieliby walic w swoje terytorium. No i mowisz o ludziach czy o sprzęcie? W razie najazdu to oczywiscie zrobiliby mobilizacje, ale to niewyszkoleni ludzie ze slaba bronia by walczyli. Troche nieprawdopodobnie to brzmi
@muak47: to co było zebrane do okola Ukrainy to około 120-150 bojowych grup taktycznych w tym 1 gwardyjska armia pancerna, na morzu znacza część floty bałtyckiej i czarnomorskiej. To co Ruscy wystawili do boju według Bartosiaka zmiotloby nasza armię w 2 dni. Jeżeli taka odpowiedź Cie satysfakcjonuje to proszę, jeżeli nie to pytaj dalej.
@muak47: bardzo ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie ponieważ nie jestem wojskowym, ale z tego co czytałem to Bartosiak trochę #!$%@?. Sam uważam że Polska na dzień dzisiejszy ma za słabe i za małe wojsko, ale mówienie o tym ze rosja rozjedzie nas w 2 dni to gruba przesada. Z tego co się orientuję ostatnie czasy są dość ciekawe dla naszych, rozwijanie wielu programów w tym najważniejszego Narew i Wisła.
@zgubiles_sie_jelonku: Oczywiście nie mogę znaleźć teraz źródła gdzie to wyczytałem. Ale, nawet zakładając że do "operacji" zgromadzili 150000 ludzi, a ich wojska lądowe "w stanie spoczynku" to około 250000 + kolejne 40 000 VDV + około 15 000 piechoty morskiej - daje to połowę "trepów" już na początku operacji - nie wszystko to jest oczywiście zaangażowane bezpośrednio w walki, bo spora część to logistyka, żandarmeria etc.