Wpis z mikrobloga

doczyta takie coś o znieważaniu godła państwowego...


@Mete: Doczytaj jak wygląda godło państwowe, bo to nie spełnia definicji godła państwowego, to tylko jakiś malunek.
  • Odpowiedz
@Mete: Godło Polski to
Art. 2. 1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.

Tamten obrazek nim nie jest
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: no i właśnie dokładnie tak powinno wyglądać godło... a nie orzełek na tle flagi ukrainy z koroną lgbt, dlatego powstał taki przepis żeby z tego nie robić podśmiechujków bo ludzie za ten znak oddawali życie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Mete:

myślę że umieszczanie w internecie, a tym bardziej drukowanie i naklejanie tego w miejscach publicznych doskonale weczerpuje ten artykuł prawny

Co takiego "doskonale weczerpuje ten artykuł prawny"?
xD
  • Odpowiedz
@van-der-staas: no k---a następny... czy może przelogowałeś się na konta przez VPN?
tłumacze wam jak krowie na miedzy że godło to godło i jakiekolwiek jego bezprawne zmienianie jest no k---a po prostu bezprawne
czy można prościej? nie wiem...
  • Odpowiedz
@angelika_tracz: Ale się prawaki zesrauy w komentarzach...

A dla Pana Ukraińca pokłony, oby nasza narodowa husaria wyjeżdżała do Holandii czy UK, a do nas przyjeżdżało więcej takich liberalnych ludzi ze Wschodu!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Mete: wiem, że osoba pisząca o "doskonałym weczerpywaniu artykułu prawnego" na swoje szczęście nieczęsto potrzebuje interpretować jakiekolwiek przepisy.
Postaram Ci się to wytłumaczyć. Jeśli coś do godła domalujesz, szczególnie obraźliwego czy wulgarnego. Jeżeli godło umieścisz na wycieraczce lub papierze toaletowym, itp. - będzie to znieważeniem.
Jeśli pomaziasz farbą lub podrzesz godło - jest to niszczenie go.
Usuwania chyba nie muszę Ci tłumaczyć.
Obrazek OP-a jest głupi, ale nie łamie żadnych
van-der-staas - @Mete: wiem, że osoba pisząca o "doskonałym weczerpywaniu artykułu pr...

źródło: comment_1646728501A8Hhg0qyMOrOV0TgpQpJFk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz