Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu leżało u mnie w szufladzie #raspberrypi 3. Niedawno znajomy podrzucił mi temat emulatora starych gierek #retropie . Temat mnie na tyle zaciekawił, że pożyczyłem jakiegoś pad'a i zainstalowałem.
Udało mi się pobrać jakieś gierki, ale za każdym razem gdy jakąś chce uruchomić (Asterix / Blade II) gierka chce jeszcze coś konfigurować. W przypadku Asterixa -> wifi, w przypadku Blade II -> urządzenia bluetooth.
Mógłby ktoś rzucić jakimś pakietem gierek, które w łatwy sposób można odpalić?

To mój pierwszy kontakt z raspberry pi i można uznać, że pierwszy z linuksem.
Raspberry jest podłączone kablem do sieci (więc nie wiem skąd potrzeba konfiguracji wifi, ale je też skonfigurowałem).
Pad również jest podłączony kablem i działa (więc nie wiem czemu Blade szukał urządzeń na bluetooth).
Richtig_Piwosz - Od dłuższego czasu leżało u mnie w szufladzie #raspberrypi 3. Niedaw...

źródło: comment_1646695767GMcjtMZDV5Wmh92y60XIeD.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Richtig_Piwosz:
Pojawił się nieoczekiwany problem z zasilaniem: under-voltage detected! (0x00050005)

Jeszcze kilka dni temu, gdy na sprzęcie był zainstalowany jakiś linuks oraz RetroPie ale bez podłączonego pada, problem nie występował. Za zasilacz służy sprawdzony przedłużacz 4x 230V + 2x USB 5V 2,1A i kabel usb Nokii spełniający wymagania.
Przydałoby się minimum 5V i 2,4A a jedyną alternatywą jaką mam pod ręką jest 6-Port USB 3.0 Hub
with Gigabit Ethernet Port
RichtigPiwosz - @RichtigPiwosz: 
Pojawił się nieoczekiwany problem z zasilaniem: und...

źródło: comment_1646708265tOZaZUv4M8xIiaG8AiEtBp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Richtig_Piwosz: generalnie malinka rzadko sobie radzi dobrze z nie-dedykowanymi zasilaczami, szczególnie pod dużym obciążeniem/podłączonymi dodatkowymi urządzeniami. Najlepiej mieć oryginał, albo dedykowanego do RPI chińczyka.
  • Odpowiedz