Wpis z mikrobloga

  • 2
#ramen

Nie wiem co ludzie widzą w tym daniu zupa jak zupa ale by płacić za to 40 czy 50 zł to ktoś upadł mocno na głowę. Dodatkowo każda z nich wygląda jak by było tam wrzucone wszystko co było w lodówce, kawałek mięsa, kawałek jajka kolejny kawałek mięsa trochę tłustego do przesady bulionu. (Nawet rosół nie jest tak tłusty jak Ramen)
  • 9
  • Odpowiedz
@Mintaa: a tam przesadzasz, u mnie kozackie rameny sa po 35 zl i uwazam to za spoko opcje. Raz na miesiac zjem, nie powiem bo najczesciej jestem w stanie dwa takie talerze zjesc ale doznania smakowe super
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Galapagos_ xD spuszczanie się nad smakiem jedzenia bo ktoś zrobił bulion z makaronem i dodał kawałek mięsa

No tak tak rozumiem że płacisz po 80 zł w restauracjach znanych szefów a w zamian dostajesz porcję dla 2 letniego dziecka
  • Odpowiedz
@Mintaa: subiektywnej opinii nie ma co komentować, bo każdy może mieć swoją. Fakt jest taki, że z natury ramen to nie zupa, rosół czy bulion. Ramen to normalne treściwe danie. Powinien być makaron i sporo dodatków. Bulion jest też dodatkiem, a są też rameny w ogóle bez "zupy" albo z minimalną jej ilością (np. mezeramen).

I jak w dobrej ramenowni dostaniesz michę ramenu za 40 zł to powinieneś najeść się jak
  • Odpowiedz