Wpis z mikrobloga

#toyota #motoryzacja
Zawsze serwisowałem auto w jednym serwisie i uznałem, że trzeba jakiś zmian bo chyba najlepszej ceny mi nie dają.
Potrzebuję zmienić olej w Auris I gen 2007 r. diesel 1.4 d4d.

Ceny mam takie: 405 zł ASO (f.oleju), osiedlowy warsztat 490 zł (f.oleju i powietrza a olej lany z butelki), inny osiedlowy warsztat (350 zł - f. oleju i powietrza, olej z butelki).
Tam gdzie naprawiałem chcą 548 zł (filtr kabinowy, oleju, powietrza i paliwa).

Warto jechać do ASO i zrobić to za 405 zł, czy lepiej zmieniać resztę filtrów? Obecnie był mały przebieg - przez ostatnie 2 lata łącznie około 13 tys km. Teraz w tym roku zrobię około 20-25 tys.
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@R__R: zależy co lejesz. Nie wiem ile oleju wchodzi, ale skoro do mojego D4D 2.0 wchodziło 5.5l, to zakładam że u Ciebie 5l wystarczy. Valvoline syntetyk to 200 zł.

Filtry Manna/Mahle: Oleju ok 40, paliwa 50, powietrza 50, kabinowy bez/z węglem 50/80.

Do tego wymiana jakieś 80 zł.

To tak na oko, z pamięci. Możliwe że trochę więcej teraz.
@R__R ceny kosmiczne. Olej z filtrem oleju robiłem miesiąc temu za 250zł. Olej zwykły mobil 10W40 co prawda, ale te ceny to kosmos.
Filtr kabinowy i powietrza wymieniłem sam, 5 minut roboty- koszt filtrów dobrej jakości ~80zł.
najtaniej wyszło 390 zł z wszystkimi filtrami.

A tam gdzie wstępnie oferowano mi 350 zł, to wyjdzie 490 zł po dokładnym przeliczeniu.


@R__R: nie wiem gdzie ty dzwonisz ale pytaj normalnie o samą usługę, nawet w Warszawie poniżej 100zl, a olej i filtr oleju kosztuje 150zł. Ewentualnie pozostałe filtry poniżej 100zł w sumie