Wpis z mikrobloga

W wykopowej opłaconej MaBeNie przewija się ostatnio modna fraza "uga buga, a co gdyby Polska nie była w NATO I UE".

No to szybka powtórka z WOSu:
1. NATO =|= EU
2. EU =|= NATO
3. Jest cały szereg państw, które są w NATO, a nie są w EU.
4. Jest cały szereg państw, które są w EU, a nie są w NATO.
5. NATO = US (Stany Zjednoczone nie należą do EU).
6. Stany wydają na NATO 3x więcej niż pozostała dziewiątka z TOP10 NATO.
7. Druga w kolejności jest UK (tu ciekawostka: też nie należy do EU).
8. NATO to prawdopodobnie najbardziej skuteczna organizacja międzynarodowa w dziejach ludzkości.
9. EU to sojusz papierowych słomek, konglomerat sprzecznych interesów na granicy rozpadu.
10. Niemcy - lider EU - na początku konfliktu i rosyjskiej agresji chowały głowę w piasek w obawie przed zagrożeniem własnych interesów.

#koronawirus #ukraina #wojna
Pobierz Dutch - W wykopowej opłaconej MaBeNie przewija się ostatnio modna fraza "uga buga, a ...
źródło: comment_1646664269QMOlKun1Zag15KxSWI4Woo.jpg
  • 13
@Dutch:

Czyli zgadzamy się, że clou dla bezpieczeństwa Polski jest militarny sojusz w ramach NATO


tak

a dopisek "i EU" jest zbędny?


nie

nie widzę powodu, dlaczego Polak nie może się czuć bezpiecznie nie tylko z powodu uczestnictwa Polski w NATO, ale i w UE. bezpieczeństwo ekonomiczne, związane z Zachodem. są tez inne wartości niż potęga militarna NATO :) wpisujesz się teraz w jakąś idiotyczną narrację szukania w UE wroga. pożytku
@Dutch: Jeszcze lekcja matematyki. Znak "różne" zapisujemy ze skosem =/=. Pionowa kreska (|) to przypomina inne działanie, ale nie mogę sobie przypomnieć, bo szkołę skończyłem tak dawno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NieBojeSieMinusow:

nie widzę powodu, dlaczego Polak nie może się czuć bezpiecznie nie tylko z powodu uczestnictwa Polski w NATO, ale i w UE.

Ależ ja też nie widzę takiego powodu. To super że jesteśmy w EU. Bez wątpienia to również zwiększa nasze bezpieczeństwo. Mierzi mnie po prostu to stawianie w jednym rzędzie EU i NATO, podczas gdy nasze bezpieczeństwo w zasadniczej mierze gwarantuje to drugie.

wpisujesz się teraz w jakąś