Wpis z mikrobloga

@Kernydz: Ale to jest fakt - gdyby tak nie było, to w wielu kulturach nie pojawiłyby się tzw. trzecie płci (społeczne) - np. indyjska hidzra. Bardzo mi przykro, że nie masz argumentów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: osoby urodzone biologicznie jako mężczyźni, ale nie utożsamiające się kulturowo lub psychicznie z płcią męską XD czyli chłopy, które nie chcą być chłopami XD próbuj dalej XD
  • Odpowiedz
@Kernydz: Nie będę nic próbować, wyjaśniłem Ci stanowisko nauki, a Ty w żaden sposób nie wykazales, że się mylę. Poza tym, nie widzę żadnych odpowiedzi na moje pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kernydz: Tu mówimy o biologii, a nie psychologii - biologia jako nauka w ogóle nie neguje zjawiska transplciowosci.
Ktoś, kto ma cześć cech męskich, a część żeńskich jest tą płcią z jaką się identyfikuje. Nie ma czegoś takiego jak "prawdziwy mężczyzna", bo "mężczyzna" to pojęcie związane z "męskościa", czyli czymś rozumianym na wiele sposobów, w zależności od kultury, a więc mężczyzna będzie ta osoba, która odgrywa społecznie stereotypowo rolę mężczyzny
  • Odpowiedz
Jeśli tranzycję rozumieć jako zmianę biologicznej płci


@kficzou: Przecież nikt nie chce zmieniać biologicznej płci, bo to niemożliwe - chodzi o to by upodobnić się do płci z którą się identyfikujesz. To jest sposób na leczenie dysforii - jeśli znasz lepszy sposób, to chętnie się dowiem jaki.

Do
  • Odpowiedz
@ziumbalapl:

Przecież nikt nie chce zmieniać biologicznej płci, bo to niemożliwe - chodzi o to by upodobnić się do płci z którą się identyfikujesz.

Uważaj, bo stąpasz po cienkim lodzie, a pod nim czai się TERFizm. Łatwo stąd o wniosek, że transy nie są równie pełnoprawnymi przedstawicielami danej płci co cisy (ba, że nie są nimi wcale).

No właśnie - pomimo żeńskiej cechy biologicznej nazywasz kogoś mężczyzna. Chyba zaczynasz rozumieć, że determinacja płci jest bardziej skomplikowana, niż mówi podręcznik z
  • Odpowiedz
Uważaj, bo stąpasz po cienkim lodzie, a pod nim czai się TERFizm.


@kficzou: Nie, TERFizm jest wtedy, gdy nie rozumiesz, że traktowanie osoby trans jako płeć przypisana przy porodzie im szkodzi, potęguje stres mniejszościowy, gdy wygodnie to omijasz i pieprzysz o "mówieniu prawdy". TERFy nie uznają pojęcia tożsamości płciowej.

Łatwo stąd o wniosek, że transy nie są równie pełnoprawnymi przedstawicielami danej płci co cisy (ba, że nie są nimi
  • Odpowiedz
@ziumbalapl:

kobieta i mężczyzna to konstrukty społeczne

Wiek i gatunek też? Bo z tego co ostatnio sprawdzałem kobieta i mężczyzna to dojrzali samiec i samica homo sapiens.

Płci się nie determinuje na
  • Odpowiedz
Wiek i gatunek też?


@kficzou: Wiek i gatunek można precyzyjnie określić, a męskość i kobiecość jest różnie pojmowana w zależności od kultury ;)

Bo z tego co ostatnio sprawdzałem kobieta i mężczyzna to dojrzali samiec i samica homo
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: Dobra, już mi się nie chce bić piany, bo i tak żadna strona drugiej nie przekona. Normalnie bym milczał, ale mam jedną radę na przyszłość: nie linkuj stowarzyszenia psychoanalityków mówiąc o psychiatrach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz