Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor: tylko USA już stawia sprawę jako całkowicie dobrowolną i indywidualną decyzję poszczególnych krajów, więc nie wiem, czy jest sens wierzyć, że dostaniemy tyle samo f16 ile oddamy migów i kiedy w ogóle byśmy je dostali.


@Fattek: Nie wierze żeby nasi oddali samoloty za darmo :O bez przesady.
Wydaje mi się że teraz trwają jakieś negocjacje w stylu co i kiedy dostaniemy za przekazanie MiG-ów.
@Cierniostwor: zastanawia mnie co my zrobimy ze świetnie wyszkolonymi pilotami Migów jak je wszystkie oddamy. To nie jest tak, że oni jutro wsiądą do F16 i nimi polecą, tylko to trwa trochę czasu. Ponad 400 godzin z tego co pamiętam rozłożone na 2 lata treningów.


@nalej_mi_zupy: Nasze Mig-i są w końcu swojego czasu eksploatacji, niedługo tak czy siak musielibyśmy je wycofać.
Młodszych pilotów się przeszkoli, starszych odeśle na emeryturę, w
@Cierniostwor: MiG-29 to wbrew pozorom bardzo dobry samolot, nawet w stosunku do F16. Kwestia kompatybilności uzbrojenia to inna sprawa. A tak na marginesie, nowe samoloty przydałoby się Chorwacji i Rumunii, tam latają jeszcze MiG-21. O ile ten pierwszy kraj już wymienia na Rafale, to Rumunia chyba nie.