Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad #renault #megane III coupe.
Benzynka (definitywnie pod lpg), czy diesel? Chodzi mi przedewszystkim o jak najmniejsze spalanie, ma być użytkowane głównie w trasie, po mieście sporadycznie.
Uturbione 1.4 (130koni), czy 1.6(110kucy)? Który lepszy do gazu? Przypuszczam, że 1.6 to muł, ale trasę 500 km objedzie w miarę komfortowo bez wiru w baku i nadmiernego wyżyłowania przy 140 na budziku?
Czy celować jednak w tego diesla?
#motoryzacja
  • 15
  • Odpowiedz
@derigen90: Mam takie auto, tylko w 2.0 tce.

Do gazu ok ten i ten, aczkolwiek bardziej polecany będzie 1.6. Tylko no to muł będzie.

Rodzice mieli megane 3 w 1.4 tce i zrobili prawie 100k na gazie. Obyło się bez większych problemów.
  • Odpowiedz
czy 1.6(110kucy)? Który lepszy do gazu?


@derigen90: Zdecydowanie 1.6 16v K4M. Jednostka 1.4 turbo nie posiada hydraulicznej kasacji luzów zaworowych.

Przypuszczam, że 1.6 to muł, ale trasę 500 km objedzie w miarę komfortowo bez wiru w baku i nadmiernego wyżyłowania przy 140 na
  • Odpowiedz
@derigen90: odradzam coupe, brak drzwi z tyłu to same upierdliwości: przy parkowaniu, bo drzwi dłuższe, przy pakowaniu czegokolwiek etc.

Na dodatek 3D trudniej potem sprzedać, a Megane akurat nie wygląda w tej wersji dużo lepiej.
  • Odpowiedz
  • 1
@derigen90 Mam program zrobiony i wyszło prawie 230KM i 380 nm.

Mam lpg. Z kompa średnia jest teraz 11L. Jeżdżę spokojnie, ale robię krótkie dystanse teraz. Mniej niż 5 km do pracy mam. Jak jeździłem do pracy dalej to średnia była 10-10,5L. Tylko no korki też robią swoje. W trasie jadąc przepisowo da się zejść poniżej 8L.

Spalanie lpg wychodzi koło tych 11-12l. Wchodzi max 52L gazu i robię na tym
  • Odpowiedz
Spalanie lpg wychodzi koło tych 11-12l. Wchodzi max 52L gazu i robię na tym jeżdżąc do zera około 430-480 km.


@piwakk: mam wolnossącą wersję 135km i nie opłaca się tego silnika brać ze względu własnie na to, że 2.0t pali tyle samo, albo niewiele więcej.
  • Odpowiedz
@derigen90: jeśli będziesz brał 1.6 110 to celuj w wersje z 6-cio biegową skrzynią. W przypadku Fluence czyli megane w sedanie strasznie brakuje 6 a wiem, że meganki wychodziły i z 5 i z 6.
  • Odpowiedz