Wpis z mikrobloga

Co robie źle ?

Zrobiłem kopie z dysku zewnetrznego na NAS, udostepnilem sobie w LANie uzytkownik/haslo, fajnie dziala, zmapowane itp. W TV wchodze sprawdzic czy, aby napewno nikt w domu nie widzi plikow i kuzwa, sa. Co robie zle ?

Qbas ts 212p

#qnap #nas
  • 7
@dziabonq: przede wszystkim ufasz softowi qnap :D sam walczę z tym gównem non stop, żałuję że wydałem na to hajs. Soft ciągle się zmienia, cały czas albo tracę ustawienia, albo są mi podmieniane. Teraz mam problem z dlna - nagle stracił indeks wszystkich plików, usługa działa, ale przebudowanie nic nie daje. Większość widoków nie widzi żadnego wideo :D

Jak udostępniasz w lan? A jak w TV? Pewnie w lan jakaś samba,
@annotate
@Pawliko kurczaczek, fakt, zapomniłem o DLNA

Mupilem uzywke, ma byc na zdjecia z dysku usb, ale juz zaluje. Soft kompletnie nie zrozumialy multum badziewia. Mialem do wyboru Synology i tu zaluje.

350 i sprzedam, jak by ktos chcial (bez dyskow)
Nie bardzo rozumiem w czym masz problem i czego oczekujesz?
Zrobienie z Qnapa prostego magazynu na zdjecia jest łopatologiczne proste, i jezeli z tym sobie nie dajesz rady to raczej winy bym nie zwalal na qnapa.

Z drugiej strony, jezeli liczyles ze za 500zl kupiles porzadny serwer ktory bedzie demonem wydajnosci i predkosci, to rowniez nie mam pytan. Za 500zl to mozesz sobie 2 kosci ramu kupic, a nie serwer.
@Pawliko nie pisałem o wydajnosci, szybkosci czy predkosci bo to jest w zupełności wystarczajace, nie jestem specem, ale daje sobie rade, choc tutaj jeśli chodzi o dostep przez PC, mnie moze i pokonalo. Zapewne jak posza wczesniej DLNA jest uruchomione .
DLNA/Twonky - wywal to.
Widzi całą strukturę plików i folderów w całym serwerze? Nawet jak zagłębisz się w poszczególne foldery? Po otwarciu pliku np *.jpg widzisz jego obraz?