Wpis z mikrobloga

"Macie taką możliwość. Jeśli tego nie zrobicie, jeśli nie dostarczycie nam chociaż samolotów wojskowych, żebyśmy sami siebie mogli obronić, to będzie można wysnuć jeden wniosek - wy też chcecie, żeby nas powoli zabijali. Odpowiedzialność leży również po stronie światowych polityków, zachodnich liderów" - Zełenski
No ta, jeśli nie chcę by Polska się pozbawiła 1/3 lotnictwa w imię gwarancji to znaczy, że jestem onucą, a już w ogóle chcę by ruskie zabijały Ukraińców. Jestem za, wymiana 1:1, F15/F16 za MIG, TERAZ, a nie za jakieś gwarancje amerykańskie.

#ukraina #wojsko
  • 49
  • Odpowiedz
@Omicron: Pierwszy raz oskarżyłem kogoś o bycie ruską onucą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czemu Ciebie? Bo spamujesz postami, które mają wywołać jakiś strach, podziały, martwienie się o przyszłość. Po co?
  • Odpowiedz
@Omicron: Su-22 też latają. Co nie znaczy, że mają jakąś wartość bojową. A te standardy nejtoł na szafach to natowskie radia i iff plus delikatne zmiany w awionice. Jak najtaniej, byle się nie gubił w powietrzu. Bojowo jest to dalej MiG-29 9.12 niezmodernizowany od lat 80. Ten sam radar, to samo uzbrojenie, te same silniki i takie same krótkie nogi od 30 lat. Ja uwielbiam ten samolot, ale bez przesady.
  • Odpowiedz
@haosek: ja nie spamuje ;)
jedyne co mi nie pasuje we wszystkich moich postach to żądania tych MIGów i bezczelność Zełenskiego w tej sprawie, to jest naprawdę jedyna rzecz, której się przyczepiłem kiedykolwiek do Ukrainy ;)
@MilionoweMultikonto: myślisz, że masz jakąś sprawczość na wykopie, bo jesteś tutaj i postujesz śmieszne memy z ruskim wojskiem? W Polsce jest wolność słowa i pewne rzeczy mi nie pasują, mogę o tym pisać
@
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: nie rozmawiam z rosjanami xD
całość o co mi się rozchodzi, to przypomnę jeszcze raz: dać 1:1, przylatuje f16, odlatuje MIG, czy to takie trudne do zrozumienia? Wina Polski, że nie chce dać? USA może w ciągu 24h nam te F16 przekazać
  • Odpowiedz
@exm1894: ta broń nie jest do bicia rusków, a do cholernego zabezpieczenia naszego nieba, nie ukraińskiego. Nie pozbywa się własnego potencjału, nigdy. Jeśli USA zabezpieczy nasz potencjał realną wymianą, a nie gwarancją (np. na za rok), to możemy dać.
  • Odpowiedz
@ZajebbcieTrudnyNick: ( ͡ ͜ʖ ͡) Ja i dzielenie Polaków, jak ci się nudzi, czytnij jego komentarze i moje i sam wyciągnij wnioski. Uważam, że w w tym momencie sianie jakiejkolwiek paniki, strachu, antagonizmów to głupota. Nawt jeżeli niektóre pytania czy obawy są racjonalne.
  • Odpowiedz