Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki.

Zainstalowałem przed chwilą jeden sterownik ogrzewania podłogowego.

Niestety temperatura z zewnętrznego czujnika jest zbyt wysoka. W domu na sucho z dołączonym kablem pokazywała dobrą temperaturę.

Z czego może wynikać tą różnica?
Orientuje się ktoś z Was?

Sterownik to ten z linka do ogrzewania elektrycznego z opcją wifi: MINCO HEAT Programmable Tuya Smart WiFi Thermostat Electric Heating Warm Floor Temperature Controller
https://a.aliexpress.com/_uvhDzf

#elektroda #elektonika #ogrzewanie #programator #budowadomu #budujzwykopem #pytanie
empe - Cześć Mireczki.

Zainstalowałem przed chwilą jeden sterownik ogrzewania podłog...

źródło: comment_1646565061XBfHbMyGgkWV6MrlsIkuTv.jpg

Pobierz
  • 7
@empe: z tego co znalazłem to stary sterownik skalibrowany był do czujnika zewnętrznego: "Czujnik temperatury 2000ohm / 25oC" natomiast w nowym termostacie czujnik jest 10000ohm / 25oC więc będzie oszukiwał. Wymień czujnik na dołączony do termostatu.
@gozergozer dzieki za info!

Niestety czujnika zewnętrznego nie mam jak wymienić, nie ma dostępu.

Czyli jak będę używać tylko czujnika że sterownik to bedzie ok.
@gozergozer cześć, mam jeszcze do Ciebie pytanie. Czy jak mam ustawioną temperaturę z czujnika przy sterowniku a temperatura z zewnętrznego jest błędna to mam się obawiać tego, że sterownik będzie "grzać na maksa" aby osiągnąć zadaną temperaturę?
Teoretycznie czujnik podłogowy powinien być w rurce i dać się wymienić. Termostat dostaje z niego informacje o temperaturze elementu grzejnego, ustawia się maksymalną i po osiągnięciu powinien przestać grzać. Jeśli ten stary pokazuje wyższą temperaturę to może jedynie nie dogrzewać i dłużej pracować aby osiągnąć zadaną temperaturę pomieszczenia. Domyślam się, że grzeje podłogę kabel lub mata elektryczna i one same w sobie mają określoną temperaturę do której się nagrzewają i wyższej nie