Wpis z mikrobloga

Czyli dzisiejszy przekaz rosji to zohydzanie uchodźców, że mają większe prawa, że dostaną pesel i to będzie armageddon i że Polska zgubiona
i że piszący tylko się o kraj martwią

mogli by chociaż urozmaicić w ramach jednego dnia "przekaz", bo tak od razu wszyscy to samo zdanie to łatwo wyłapać

#ukraina
#moskwa
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale ja jestem gotowy na to poświęcenie trzeba pomagać!


@Rimpo: Nie, zamiast pomagać tak jak kto może wchodzimy w fazę sprzedawania domu i brania kredytu żeby wszystko oddać. PIS wpadł w amok, to są debile myślący tylko o tym co będzie dziś, a już nie pamiętają, że jeszcze jest jutro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Kexu:

niby półki w marketach nie świecą pustkami, ale wzrośnie popyt, ale czy na tyle wyraźnie, że markety zwiększą ceny?

Paliwo wywaliło w górę 1.5-2zł w przeciągu tygodnia, dwóch. Ciężarówki nie jeżdżą na tańszą pb95, tylko na ropę, matematykę zostawiam tobie.
  • Odpowiedz
Cofnie Polskę, bo zamiast się rozwijać dalej będziemy jedynie państwem z tanią siłą roboczą.


@xxvv: to opowiedz mi jak pchasz kraj do przodu będąc kierownikiem o dbając o rozwój swoich pracowników.

Albo przestań bredzić i zrozum że to jest inwestycja, dzięki której Ty teraz możesz mieć lepszą pracę i wzmocnić złotówkę
  • Odpowiedz
@tellet: uznałem, że tak wysoka cena paliwa wynika z wojny + słabnąca złotówka + tymczasowy zwiększony popyt w wynikający z paniki. Z biegiem czasu mam nadzieję, że czynnik popytowy wynikający z tankowania po 500L i pełnego baku na przejechanie całej Polski ze wschodu na zachód minie.
Część z Ukraińców przyjechała samochodami, więc cena paliwa powinna urosnąć tylko "popytowo", ale nie tak szaleńczo jak teraz to się dziej
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: wzmocnić złotówkę?XD czy zerknąłeś ostatnio na kurs dolara? zresztą PLN osłabia się nawet w stosunku do hrywny ukraińskiej, waluty państwa gdzie trwa wojna. Tylko "XD" jest tutaj odpowiednim komentarzem.
Nie wiem jak to wymyśliłeś, że dzięki Ukraińcom można mieć lepszą pracę. Będzie można mieć na pewno mniej płatną pracę, bo oni będą zaniżać wynagrodzenia.
Żeby było jasne, ja do tych ludzi nic nie mam, bardzo współczuję im, często stracili
  • Odpowiedz
Druga to szkalowanie zachodnich mediów. Pojawiło się parę artykułów gdzie nie wymieniono Polski jako pomagającej a Ruskie Trole mówią że cała Francja ignoruje fakt niesienia pomocy przez Polskę. Czyt też że mówią tam tylko o rasizmie Polaków
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: naprawde myslisz ze trzeba ruskich troli do takich głosów? Trzeba pomagać rozsądnie, widzę szanse, że mimo tej calej tragedii, może to dobrze wpłynąć na Polskę jeżeli odpowiednio dobrze to rozegra.
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: nowy ład niszczy polskę, a co dopiero tarcza antyputinowa. 40zł ed na uchodźcę + 500+ dla nich. Z czego się pytam? Polska ma worek pieniędzy bez dna? No ale polacy mają pamięć złotej rybki i już im rachunki i podatki nie przeszkadzają. Obudzą się dopiero w czerwcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stefan_pmp: jest jeszcze drugie dno tej narracji, mianowicie ruscy mają znacznie większy problem z demografią niż my. Taka ilość uchodźców (o ile zostaną na dłużej) może znacząco poprawić naszą sytuację i jest im to niewsmak
  • Odpowiedz