Wpis z mikrobloga

@Fako: to się nazywa wojna informacyjna, toczona również w Polsce, nawet na wykopie. Przeczytałem tutaj od dwóch różnych osób tę samą historyjkę, że ukraińska rodzina nie chciała przyjąć pomocy, bo była tylko jedna łazienka.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@wilku88 Więc mnie nie dziwią rozsiewane plotki o rzekomym rasizmie albo gadanie czemu tych uchodźców przyjmujemy a tych z granicy Białoruskiej już nie. No i nie wykluczam też viralowego rozsiewania przez nieświadome osoby.
  • Odpowiedz
Pożyteczni idi0ci


@Mr_3nKi_: tutaj to raczej skoordynowana akcja. Pożyteczny idiota to taki, który nabrał się na przekaz obcego państwa i go powiela. Tacy używają podobnej argumentacji, ale zazwyczaj ubierają ją własnymi słowami.
  • Odpowiedz
to się nazywa wojna informacyjna, toczona również w Polsce, nawet na wykopie. Przeczytałem tutaj od dwóch różnych osób tę samą historyjkę, że ukraińska rodzina nie chciała przyjąć pomocy, bo była tylko jedna łazienka.


@wilku88: ja trafiłem na "moja kuzynka z przemyśla mówi, że murzyni kobiety mordują na ulicy" no i dwa razy na słynne już "trzęsę się i boję się".
  • Odpowiedz
tutaj to raczej skoordynowana akcja. Pożyteczny idiota to taki, który nabrał się na przekaz obcego państwa i go powiela. Tacy używają podobnej argumentacji, ale zazwyczaj ubierają ją własnymi słowami.


@neib1: Jeżeli wzięli za to pieniądze (a w końcu to influ) i pieprzą bzdury bez researchu (a przypominam to influ) to trochę jednak pożyteczni idioci, tyle, że za pieniądze.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Wtedy to już centralnie osoba pracująca dla obcego wywiadu. Nie ma co rozwadniać definicji pożytecznego idioty, bo jest użyteczna w swoim zakresie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@khamillez Chyba były jakieś akcje, gdzie rząd płacił za namawianie do szczepień. Zresztą na tym chyba polega ich rola - dostają kasę i mówią to co pracodawca im każe powiedzieć ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Influencerzy zawsze szkodzą i rozpowszechniają fałszywe informacje. To nie są żadni tytani intelektu, ich prawda nie interesuje jakakolwiek by nie była. Ważne są wyświetlenia i dużo lajków. W Polsce jest dokładnie tak samo. Wystarczy podsunąć jakiś temacik, parę komentarzy które to rzekomo potwierdzają i już głupek na story nagrywa i rozprzestrzenia fejkowe newsy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Fako: zajebisty filmik, zestawienie jakiegoś #!$%@? gdzie nic nie można zrozumieć. Albo wrzuc wypowiedzi pojedyncze, albo nie wrzucaj wcale
  • Odpowiedz