Wpis z mikrobloga

@pogop: dużo uchodźców przyjeżdża teraz pociągami z przemyśla i lwowa na główny we wrocławiu. Wszedłem czekajac na pociąg do Costa coffee i już patrząc na ludzi który tam siedzieli ze swoim dobytkiem w torbach, oczy wypłakane, twarz z wymalowaną beznadzieją mam ptsd. Cieszę się, że ludzie biorą uchodźców pod swój dom, ale myślę że oni sami nie wiedzą czego się podjęli.
  • Odpowiedz
@pogop: I o tym jest właśnie mowa. To nie rodzinka ze wsi na wakacjach na 2 tygodnie. Myśleli, że dadzą jeść i „jakoś się ułoży”? To wojna a nie wyjazd do pracy.
Niech się ludzie 2 razy zastanowią czy są w stanie w ogóle pomóc tym uchodźcom. Oni najpierw potrzebują wsparcia psychicznego a nie rosołku.
  • Odpowiedz
@Onbokto: ale ty jesteś śmiesznym trzyhardem xD każdy twój wpis i komentarz to taka próba bycia edgy na siłę, jak taki typowy gimbus któremu brakuje uwagi starszych i stara na siebie ją zwrócić xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@numer_rachunku_karty:

Oni najpierw potrzebują wsparcia psychicznego a nie rosołku.

Myślę, że widok tego jak całe społeczeństwo innego kraju im pomaga, pod własny dach bierze, i rosołek podaje, to jest już samo w sobie dużo bardziej budujące psychicznie niż gdyby w jakichś obozach namiotowych dla uchodźców mieli wylądować.
  • Odpowiedz
@numer_rachunku_karty: mowilem o tym od samego poczatku, widze na FB/LinkedIn jak znakomita wiekszosc traktuje sytuacja jak przyjecie wymiany miedzynarodowej na 1-2 tygodnie.

Trzeba byc naprawde odrealnionym by myslec, ze za 1-2 tygodnie cokolowiek sie zmieni (na lepsze, bo raczej na ogrsze tak).

Co wiecej, predzej czy pozniej (predzej...) - mieszkanie z grupka obcych osob przestanie byc komfortowe. Dobry PR / like nie pokryja wydatkow, dyskomfortu, etc.
  • Odpowiedz