Wpis z mikrobloga

#ukraina #uchodzcy #wojna #rosja

Wczoraj wzięliśmy pod opiekę uchodźców z Ukrainy. Mieszkają na przeciwko w domu rodzinnym śp. babci. Matka z trójką dzieci w wielu 3-7 lat, a mąż wrócił ponownie do kraju. Wieść rozeszła się szybko i ludzie chętnie oferują pomoc przywożąc najpotrzebniejsze rzeczy. Pani Katherina jest bardzo miła i otwarta, potrafi trochę mówić po polsku, a znacznie płynniej po angielsku. Dziękuje za wszelką pomoc, bardzo szanując postawę naszego narodu. Uciekli w pierwszych godzinach wojny z Żytomierza. Szkoła do której chodziły dzieci została zniszczona w bombardowaniu (,)

Wczoraj przynieśliśmy im trochę zabawek i coś do malowania. Najstarszy chłopak 7 lat miał w szkole lekcje polskiego i coś tam potrafi powiedzieć. Dziś rano dostaliśmy wymowny prezent ()

Czuje się dobrze człowiek.
Kruchevski - #ukraina #uchodzcy #wojna #rosja

Wczoraj wzięliśmy pod opiekę uchodźc...

źródło: comment_164647120894QkHEMTqN6TT596b7sttb.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@bitcoholic w sumie to mamy taką poduszkę finansową że nas stać. Dziwię się że jeszcze nie wprowadzili karty Ukrainca którą można by było płacić w sklepach, za usługi czy rozrywkę ¯_(ツ)_/¯ a Polak wytrzyma bo jak to mówią kto ma miękkie serce to ma twardą dupe. Jak to było ze znanym polskim wieszczem? Kukle będą was swędziały? To mi prawie te kukle wypadły od tego #!$%@? .
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: oj tak, a do tego to pieruńsko inteligentne xD sama mam szpica (inna rasa) i przez pierwsze dwa lata robił co chciał (wystarczy wspomnieć, że do tej pory, jak chce iść na spacer, to potrafi przynieść i rzucić pod nogi buty domownikom xD). W głowię wyrył mi się opis osoby, która miała szpica - psa można nauczyć posłuszeństwa, ale na koniec i tak to on sam zdecyduję co chce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Kruchevski: bezcenne :)

Może Wam się przyda: Wydawnictwo Dwie Siostry udostępniło kolorowanki po ukraińsku dla dzieci, można pobrać i drukować:

https://wydawnictwodwiesiostry.pl/materialy-edukacyjne/dla-dzieci-i-rodzicow/materialy-w-jezyku-ukrainskim?fbclid=IwAR2-YW63hcjT87ORWsGBd_1QfucHbZ2cWp8NLhKnuwokoPasjD3DjnuydkU

I napatoczyłam się na informację o książkach dla dzieci, można pobierać stąd:
dekonfitura - @Kruchevski: bezcenne :)

Może Wam się przyda: Wydawnictwo Dwie Siostry...

źródło: comment_1646493673tpTl7EbulaVL9x0wZJuvVe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Znajomi także przyjęli, bardzo grzeczni ludzie na poziomie, dziewczyny pracują w IT cały dzień na lapkach, w drugim przypadku zaś po tygodniu już ogarneli sobie mieszkanie i resztę, podziękowali, na prawdę spoko
  • Odpowiedz