Wpis z mikrobloga

HALO @Moderacja @m__b @a__s , chce wam tylko przypomnieć że nasz wschodni sąsiad prowadzi wojne na które umierają cywile a kobiety są gwałcone.

Czy naprawde w obliczu tej tragedii problemem jest zablokowanie możliwości rejestrowania nowych kont w celu zminimalizowania ryzyka deinformacji?

Całe gorące zawalone ouńcami, potem ktoś jeszcze podłapie i da was jako źródło jakiegoś fake newsu abo coś.

Prosze zablokujcie to chociaż na tydzień, ja wiem że dajecie permy dla nich ale to jest za późno.

I z ciekawości podajcie jakieś statystyki jak normalnie są tworzone konta vs od połowy lutego.

#ukraina #rosja #wojna #moderacjacontent
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TypowaCebula: Niech od razu zamkną wykop. A po drugie teraz określenie "onuca" straciło wartość, bo wykopki używają go w stosunku do każdego kto napisze o skutkach ekonomicznych, kursie dolara, cenach paliw i tak dalej. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Karbon315: Twoje pierwsze zdanie to jest stwierdzenie, sarkazm czy po po prostu idiotyczna próba niekonstrutywnej krytyki w stylu "bo tak"? Taki pro tip od kolegi mirka, jeśli masz zdanie na jakiś temat spróbuj je uragumentować wiecej niż jednym zdaniem. Przeglądajac twoje ostatnie wpisy myśle że mogłoby Ci się to przydać. Mamy wojne wiec jeśli nie zdajesz sobie sprawy ze skutków dezinformacji to chyba siedzisz pod kamieniem.
  • Odpowiedz
@TypowaCebula: Miło, że ktoś czyta moje wpisy. Dyskutować i argumentować można z ludźmi, którzy sami mają coś do przekazania, a nie rzucają onucami na lewo i prawo. Jak się możesz domyślić, wykop nie jest takim miejscem, tak naprawdę pomijając temat wojny to każde dyskusje na wykopie kończą się tak samo.

Fakt, mamy wojnę i jedyne czego chce pewne grono wykopków to nieprzerwany strumień proukraińskich informacji, nie ważne czy są prawdziwe
  • Odpowiedz
@TypowaCebula: Przecież po to nowe konta dostają zielony kolor, żeby można je było odróżnić od tych starych. A i tak większość tych trolli ma konta, mające ok. roku
  • Odpowiedz
@TypowaCebula: Kolega pisze o faktach, każdy zdrowo, racjonalnie myślący człowiek zauważy wzrost cen paliw, szalejące kursy walut i nadchodzące skutki europejskich sankcji... Oczywiście, trzeba użyć super mądrze brzmiące wśród użytkowników wykopu słowo "argument" i już masz garść plusów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Karbon315: Nie nazywam ruskim ouńcą każdego kto ma troche bardziej krytyczne spojrzenie na sprawy, mówi o podwyżkach paliw itd, chodzi mi stricte o jawne ruskie trolle. Tymczasowe zamykanie możliwości rejestracji to nie cenzura a prewencyjne zatrzymanie dezinformacji. @TeS1337 To jest bardzo dobry argument, nie moge go obalić bo masz 100% racji. Nie mniej jednak jakaś część ruskich trolli pojawia się codziennie. My ich rozróżniamy ale to nie znaczy że
  • Odpowiedz
@TypowaCebula: Tak, zablokujmy możliwość rejestracji ludziom, którzy być może mogliby wnieść jakiś wartościowy content odnośnie obecnej sytuacji, np. Powiadamiać o jakichś zbiórkach itp. A to tylko dlatego, że wśród nich mogą się trafiać ruskie trolle.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: To jest bardzo sensowne, ale jest do pogodzenia z tym co napisałem. W drodze wyjątku można by było stworzyć konto zbiorcze typu anonimowemirkowyznania i wtedy jeden profil udostepniałby informacje o takich zbiórkach. Naprzykład po kliknieciu w baner "Jesteśmy z Wami" zamiast wchodzić na tag Ukraina przenosiłby Cie do listy zatwierdzonych zbiórek.
  • Odpowiedz
@TypowaCebula: Tak samo banowanie z automatu za powtarzające się wpisy na różnych kontach (czyli typowe kopiuj-wklej z briefów, które dostają albo jeden troll przelogowuje się na inne konto i wkleja tam to samo)
  • Odpowiedz