Wpis z mikrobloga

Ruscy myślą, że wrzucając tu wpisy o rzezi wołyńskiej wpłyną na nasze nastawienie w stosunku do Ukrainy.
Mają rację. Wpływają na nas z każdym takim zdaniem i zdjęciem. Dotykają naszych dusz i głęboko ukrytych ran, ale nie pogłębiają ich, a serca nasze nie zaczynają broczyć krwią. Uświadamiają nam wartość naszej pomocy i ciężar waszych dzisiejszych czynów.
Mówić mogę tylko za siebie, ale widząc każdy taki wpis, przebaczam Ukrainie i proszę ją o przebaczenie.
Nie mogę wpłynąć na przeszłość, ale mogę dokonać wszystkiego by historia Polski i Ukrainy była świadectwem dojrzałości obu stron, które porzucają dogmaty które zapychają pustkę waszych głów.
Pomagamy ludziom, a nie historii danego miejsca, a wy w imię historii mordujecie.

Z wyrazami szacunku i żeby wasze dzieci w pokoju żyły.

#ukraina #rosja #wojna
  • 12
@BitulinowyDzem: Wszystko ma swój czas i swoje miejsce. Teraz jest czas by pomagać, czas na wyciąganie wniosków z historii będzie kiedy indziej. Pojednanie można osiągnąć jedynie w oparciu o prawdę i dialog. Kiedyś przyjdzie na to czas. Dzisiaj pomagajmy jak tylko możemy.
Polacy tez maja swoje za uszami i Ukraińcy maja również. Ale nie pora teraz na rozdrapywanie ran. Jest okazja pogodzić się i trzeba z tego korzystać