Wpis z mikrobloga

#lpg #paliwo #motoryzacja

Ja wiem, że wojna, kryzys, ceny paliw skaczą jak oszalałe, ale...

Gdzie są te osoby, które jeszcze nie tak dawno wołały, że LPG się już nie opłaca? Bo benzyna po 5 zł, ON po 5,2 zł a LPG po 2,8 zł i już się nie kalkuluje.

A teraz? Nie dość, że od początku lutego cena LPG to mniej niż 50% ceny benzyny, teraz bliżej 2,5-2,8-3 vs 6-7 zł to jeszcze LPG zawsze dostępne, a z benzyną różnie to bywało w ostatnich dniach.
  • 18
@Afera_zbozowa: a co się zmieni wiosną? Kwestia propan-butan obniży o, bo ja wiem, 5-10 gr, tyle co nic tak naprawdę.
@modzelem: nie do końca w ostatnim czasie (3m temu i wcześniej) i było sporo głosów wtedy, że już się nie opłaca. Coś czuję, że teraz monterzy LPG będą mieli żniwa.
@WatchYourBack: Jeżeli wsadzisz instalację za 7-12k i nie robisz kilometrów to nie ma to sensu.
Jak wstawisz lpg nawet do bezpośredniego wtrysku za 5-7k i jeździsz - zwróci się. Szybciej/później ale zwróci się.
To dość prosta matematyka, uczeń 6 klasy da sobie z tym radę.
Zwłaszcza, że po pisowskich cudach z podatkami mamy paliwo po 6,3
@WatchYourBack: @modzelem:

Jak wstawisz lpg nawet do bezpośredniego wtrysku za 5-7k i jeździsz - zwróci się.


Do starszych samochodów z wtryskiem pośrednim, instalacja kosztuje ok. 3,5 tysiąca.
Np. Do silników volkswagena: 1.4 mpi, 1.6 mpi, 1.8 turbo, oraz najnowszego 1.0 mpi (tak jak na poniższym filmie)
Pawci0o - @WatchYourBack: @modzelem: 
 Jak wstawisz lpg nawet do bezpośredniego wtrys...
@modzelem: instalacja z dotryskiem do bezpośredniego wtrysku to ok. 4000zł aktualnie, zwrot po mniej niż 20kkm. Przerobiłem już 2x 1.8TFSI po 2013 roku i 1x 2.0TFSI 2006. Mega się opłaca, tylko trzeba autem jeździć, a nie zmieniać co rok bo się coś popsuje i kupować innego gruza
@WatchYourBack: w zbiorniku gaz za 2.47zł tankowany tydzień temu to aż szkoda jeździć bo teraz już po 3.00zł jest :D

Szkoda że w butlę 44L wchodzi żałosne 30L. Jakbym ja to montował to pływak by się zagięło aby było tyle ile ma być czyli 35L. To już zasięg by skoczył o 40-50km

Benzynką też zalane tak do października powinno wystarczyć, niecałe pół baku wlałem za jeszcze 5.42zł bo więcej mijało się
@callofjuarez21: takim #!$%@?, że to małe i lekkie Audi A3. Na trasie schodzę do okolic 10.5L LPG. Jeżdżę tym autem już 3 lata i zawsze liczę spalanie z tankowania do pełna. Średnie to 12.5L LPG. No i zgadza się, 1L pali mniej zagazowane 2.0TFSI też w A3. Różnica robi się przy butowaniu, bo wtedy w moim jest wir w baku
@SpokojnyPan: Ja aktualnie śmigam vw passat z 2018 roku 125 km, instalacje robiłem w listopadzie za piec tysięcy i to była moja najlepsza decyzja. Teraz taka instalacja to koszt 6 tysięcy a przyjechałem z instalacja już 14 tysięcy km ( ͡° ͜ʖ ͡°)