Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dzyszla: dwa moduły po 16GB aegis ddr4-2133 cl15-1515-36 na domyślnych 1,20V BIOS robi wszystko z automatu, nic nie przestawiałem. Tak ze chyba prawidłowo zasysa informacje z SPD bo te wszystkie timingi i napięcia zgadzają się z tym co jest na naklejce ramu.
Aha robiłem też memtest na pojedynczych kościach. Osobno jedna walnęła 173 errory a druga 23552...
@r3ll: O, nie wiedziałem, że jeszcze takie bez XMP robią... No ale to potwierdza, że ustawienia ok, a to z kolei sugeruje, że coś na rzeczy może być. Niemniej, dźwignij do 1,25 i sprawdź, czy coś to zmieniło. Jednocześnie zmniejsz częstotliwość do 2000MHz (może być też oznaczone jako 1000MHz). Resztę zostaw. Jak przy tych ustawieniach będzie bez zmian, to dawaj kości na reklamację. Testuj pojedynczo.

PS. Aktualizowałeś BIOS?
PS2. Błędy są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dzyszla: po pierwsze: dzięki za podpowiedzi!
Więc tak. Zmniejszenie częstotliwości = nie wstaje. Ręcznie nie mogłem zmienić napięcia, tylko przez jakieś głupie predefiniowane ustawienia. Niemniej wachlowanie nimi nic nie zmienilo, dalej sypie błędami. Biosu już bardziej nie da się zaktualizować.
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi z pytaniem o błędy, ale odpowiem tak. Kości testuje pojedynczo. Błędy zaczynają się już przy paru procentach postępu memtest.
No to jestem w
@r3ll z prawej strony masz aktualnie testowany zakres (na zrzucie to 26-28G)
Ale jak przy niższej nawet nie wstają, to oddawaj. To jakieś nówki sztuki, jak widzę? Jak kupiłeś przez neta dwa tygodnie nie minęły to rób zwrot i się nie przejmuj. Chyba, że już dłużej, to wtedy reklamacja do producenta zostaje.
Masz możliwość jeszcze w drugą stronę sprawdzenia. Kup (z możliwością darmowego zwrotu, jak możesz) jakiś mały, pojedynczy 8GB i sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dzyszla: królu złoty.(σ ͜ʖσ)
Rozpocząłem procedurę zwrotu bo sprzęt był nowy. Ale zależy mi na tym zego go przetestować i wykluczyć winę płyty głównej lub procka. Bo zarówno płytę główną i procek kupiłem używane.
Jezeli faktycznie mogę do Ciebie jutro wpaść, to będę naprawdę wdzięczny :) Daj tylko znać na PW z jakimś numerem do siebie bo komunikacja via wykop jest niewygodna.