Wpis z mikrobloga

Wysnułem pewną teorię. Zastanawiało mnie dlaczego NATO tak chętnie pomaga Ukrainie, przesyłając jej broń i tym samym narażając się na konflikt Rosja-NATO. Wymyśliłem, że to podstęp USA. Wywiad Amerykański od początku wojny wiedział, że Putin użył około 2/3 wojska do inwazji na Ukrainę. NATO jednak podstępnie wysłało Ukrainie wielką pomoc co pozwoli długo odpierać ataki Rosji i przy okazji niszczyć ich wojsko. Dzięki temu NATO osłabi armię Rosyjską nie będąc posądzane jako agresor. A słaba armia rosyjska powinna przynajmniej na kilka lat uciszyć Rosję i powstrzymać ją przed jakimikolwiek większymi operacjami militarnymi. W ten sposób zachód zaprowadzi spokój na kilka lat.
#ukraina #wojna
  • 15
@the_good_guy: przez to wspomniałem, że narażają się na konflikt z Rosja. Ale Rosja z osłabioną armią i gospodarką nie będzie miała jak tego konfliktu z NATO prowadzić. Dogadają się co do zniesienia sankcji i sprzedaży surowców przez Rosję i Rosja grzecznie będzie odbudowywać budżet
@zezz: Bo Rosja liczyła na to, że zachód pozostanie skłócony, Niemcy będą się bali pomagać, a myśle, że nawet serio myśleli, że Ukraincy będą ich witać z kwiatami. Przejechali się srogo.
myśle, że nawet serio myśleli, że Ukraincy będą ich witać z kwiatami


@Qiub92: tylko o donbasie tak mogli myśleć. Wiedzieli, że reszta Ukrainy jest przeciwko nim i będzie się bronić.
@zezz: to co piszesz jest to powszechna opinia pośród analityków i nawet ma nazwę "konflikt zastępczy".

1. Wojna Rosja-Ukraina to tak na prawdę konflikt Rosja-NATO bez opcji atomowej

2. Wojna z perspektywy NATO ma na celu osłabienie Rosji na wypadek konfliktu Chiny-NATO
@zezz: RosjI i Chinom zależy na tym, by mieć jak największe wpływy w Euroazji względem USA (NATO). Z perspektywy narracji i sytuacji gospodarczej, Rosji zależało na jak najszybszym wprowadzeniu rządu marionetkowego na Ukrainie, tak by ona nie została przeciągnieta na stronę NATO. #!$%@? jednak ostro sprawę militarnie, czym pogrążyli sobie relacje z Niemcami i Europą, a także Chinami. Dla Chińczyków Rosja była narzędziem w zdobyciu ich celów gospodarczych, ale zależało im