Wpis z mikrobloga

#tor #wyscigi #motocykle #samochody #cars #lublin #wypadki

Wiem, że to nie nowinka, ale szkoda, że kolejny tor wyścigowy będzie zamknięty (i jest znana data), by zbudować na tym miejscu... bloki lub markety.

Dla mnie to kawał #!$%@?ństwa.

Zwłaszcza w czasach, gdzie te tory są potrzebne jak woda na pustyni - kierowców coraz więcej, samochodów też, a umiejętności pozostają na marnym poziomie...

Żelazna logika się kłania:

1.pozamykaj wsyzstkie tory w kraju

2.narzekaj na większą ilość wypadków na ulicach i na wariatów w BMW, którzy zabijają, niczym Max Damage, kobiety i dzieci z uśmiechem na twarzy.
  • 22
@integra: No i żeby bezpieczeństwo na drogach nie spadło trzeba #!$%@?ć fotoradarów. Jak nam wpadnie z tego jakiś hajs to zbudujemy jakiś "stadion narodowy" czyli bezużyteczne gówno za które przepłacimy 10 razy, ale firma szwagra zarobi to się podzieli.
@SPGM1903: @integra: @Vetti: @Volto12: Czyste #!$%@?ństwo. Sami wiecie, że tor był dość popularny, fajnie latało się bokiem, zawody i różne zloty też były organizowane, w sumie dość na uboczu (dopóki się nie pobudowali, ale to przecież było wliczone w cenę mieszkań) więc w czym problem? I kto był na tyle #!$%@? żeby się na to zgodzić? Tak się bawimy? To niech teraz #!$%@? budują nowy tor, bo boisk
e.....e - @SPGM1903: @integra: @Vetti: @Volto12: Czyste #!$%@?ństwo. Sami wiecie, że ...
@Vetti: Teoretycznie powinienem powiedzieć "No przecież to chory kraj to czego się spodziewać...". Jednak kraj sam z siebie nie jest chory, chorzy są ludzie, ci idioci bezmyślni idioci, a my nie możemy od tak zwalić na to i dać sobie spokój, bo nie poprawi to naszej sytuacji.
@SPGM1903: @exile: też mnie wkurzają takie akcje, pomimo że nigdy na tym torze nie byłem (ale może kiedyś bym był). Deweloperskie święte krowy budują gdzie tylko się da a później sprowadza się bydło i przeszkadza mu hałas. Kupując mieszkanie wcale nie wiedzieli, że obok jest tor ani co się z tym wiąże, pewnie deweloper zasłonił widok wielką plandeką z nadrukowanym lasem. Są jeszcze tacy geniusze, którzy kupują działki pod domy
@white_duck: również się w zupełności z tym zgadzam. I także mam plany na zbudowanie toru wyścigowego. Nawet mam już pod to potencjalny teren, bo właśnie z dala od niemyślącego bydła przeciwnego wszystkim i wszystkiemu z brakiem możliwości zbudowania się około toru, ale nie zrobię tego, bo kto da 2mln na jego zbudowanie i wykupienie gruntu od gminy (na zasadzie przetargu")... A za dwa lata się okaże, że skoro tam się budujo,
@white_duck: Kultura u nas żadna ale się rozwija niesamowicie! W Poznaniu ciągle coś się dzieje. Najlepsze jest to że co roku przyjezdza do nas ok 70-100 Szwedów, Norwegów i nie wiadomo kto jeszcze ze swoimi Koenigseggami, Avantadorami, przeróżnymi Ferrari itp. Nigdy nie uwierzę w to że taki tor nie jest dobrym biznesem. Z wybudowaniem masy stadionów problemów nie było ale dlaczego nikt nie dostrzega wlasnie takiej potrzeby w 38 mln kraju
@SPGM1903: Są pewne inwestycje, które rzeczywiście jedyne co robią, to nabijają kasę cwaniakom, a szkodzą wszystkim ludziom, którzy będą musieli obok nich żyć. Pierwszy lepszy przykład: spalarnie odpadów [medycznych]. Nie dość, że to szpeci krajobraz, to jeszcze śmierdzi bo zaradny właściciel oczywiście nie zmienia filtrów na czas, przez co smród unosi się setki metrów od komina (znam to osobiście i chyba wreszcie zbiorę wszystkie informacje i zrobię z tego duży wykop,
Najbardziej motoryzacyjnie świadomym narodem w Europie, są moim zdaniem Anglicy.


@white_duck: zastanowił mnie ten fragment, bo patrząc po ilości wyścigów (DTM), torów (Nurburgring, Sachsenring, Hockenheim), klubów (ADAC) i kilometrach autostrady mam wrażenie, że Niemcy są bardziej pod tym względem rozwinięci. Mogę się mylić, może liczby mówią co innego, niemniej...
@SPGM1903: Dobra, Niemcy też są motoryzacyjnie rozwinięci. Mam jednak wrażenie, że jest tak ze względu na to, że mają i zawsze mieli potężny przemysł motoryzacyjny. Są po prostu dobrymi i wiernymi konsumentami, a jak już kupują te nowe bejce, merce, audice i ople, to dobrze byłoby gdzieś je sprawdzić. Stać ich na tory, więc je utrzymują, remontują i budują a następnie po nich jeżdżą, bo od tego są. Jest też inna