Wpis z mikrobloga

Nie jestem ekspertem wiec pewnie sie mylę:

Putin nie zwariował. Nie on sam wywołał wojnę tylko obecna władza rosji tj. Putin, generełowie, oligarchowie itp. oni rządzą razem. I chcą za wszelką cenę odzyskać władzę nad Ukrainą. Nie podziałały bardziej pokojowe i humanitarne sposoby przez kilka ostatnich lat więc stwierdzili, że jest tylko jeden sposob, atak zbrojny. Mają tą przewagę że nie przejmują się śmiercią swoich żołnierzy i ukrainskich cywili. Dlatego tak bestialsko atakują, bo wiedzą że ukraina w końcu ustąpi. I ją zdobędą.
A co z odpowiedzialnością za zbrodnie wojenne? Putin i najbliższe jego środowisko odpowiedzialne za te zbrodnie się ukryją i będą miło spędzać emeryturę. Utworzy się nowa władza, rzekomo bez powiązań z poprzednią, w praktyce kontrolowana przez obecnych ludzi. To uspokoi zachód, będzie pokój, ukraina będzie pod kontrolą rosji, zachód odwoła sankcje i rosja bedzie trwać nadal. Jako zwycięzcy tej wojny. A że bardzo krwawej, to nigdy ruskom nie przeszkadzało.

#ukraina #wojna #niepopularnaopinia
  • 5
A co z odpowiedzialnością za zbrodnie wojenne? Putin i najbliższe jego środowisko odpowiedzialne za te zbrodnie się ukryją i będą miło spędzać emeryturę.


@zezz: #!$%@? prawda. Putin sie przeliczyl, bo nie byl wstanie pojac, ze zachodni swiat bedzie inaczej postrzegal smierc przecietnego ukraincy od smierci przecietnego czeczena lata temu. Chcial byc wielki, a skonczy oskrazony o zbrodnie przeciwko ludzkosci
Po co oligarchom wojna? Nie słyszałem jeszcze żeby któryś dzięki wojnie zyskał


@Wiktorgg: przemysł zbrojeniowy należy do oligarchów, zarabiają na wojnie.

#!$%@? prawda


@rerwen: mowiłem że pewnie się mylę