Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie taką sytuację, że za 40 lat, wasze wnuki będą się uczyć na historii w gimbazie o wojnie rosyjsko-Ukraińskiej i przychodzi do was wnuk żeby mu pomóc z wypracowaniem na temat dowództwa ruskich a wy piszecie im rozprawkę na 3 strony A4 o denaturovie, stalowych jajach Zeleńskiego, cyganach kradnących czołg i kończycie rozprawkę mottem "idi na hui".

A facetka młoda siksa 27 lat daje dwóje, bo nic z tego nie było w podręcznikach xD

#ukraina
  • 26
  • Odpowiedz
Wyobraźcie sobie taką sytuację, że za 40 lat, wasze wnuki będą się uczyć na historii w gimbazie o wojnie rosyjsko-Ukraińskiej


@LM2525: Czy ty człowieku chodziłeś kiedyś do szkoły? W średniej szkole co roku musisz przerobić od początku Mezotermię, Egipt, Grecję i Rzym żeby gdzieś tam pod koniec programu, przed wakacjami, gdzie już nikomu się nic nie chce dojść do drugiej wojny, nie wspominając już o późniejszych konfliktach. A ty tu wyskakujesz
  • Odpowiedz
  • 45
@Kauabang dokładnie. Sam pamiętam kilka lat temu jak tłukło się w technikum style architektoniczne, że te kolumny takie, tamte inne. II wojna światowa była jak pamiętam ledwo ledwo ruszona, a komuna wcale. Nas powinna interesować najbardziej historia z ostatnich 100 lat bo to jest najważniejsze dla nowych pokoleń. Powinno być poruszone jak żylo się za komuny, ZSRR, afery polityczne itd. Podobnie z lekturami. Zamiast dawać coś ciekawego właśnie związanego z historią to
  • Odpowiedz
@LM2525: Taaaa u mnie w szkole temat radzieckiego Afganistan, amerykańskiego Wietnamu czy konfliktu na Bałkanach nigdy nie był poruszany. Doszliśmy do 2 wojny i koniec.
  • Odpowiedz
za 40 lat, wasze wnuki będą się uczyć na historii w gimbazie o wojnie rosyjsko-Ukraińskiej


@LM2525: nie będą - nadal ważniejsi będą egipscy faraonowie, a szkolna historią będzie się kończyć na 2WŚ, albo i nie, bo nie było czasu...
  • Odpowiedz
  • 0
@Pio23: tak, a te durne nauczycielki mówiły "jak to materiał nie przerobiony? Ja mam te tematy w dzienniku",
"ale pani przygotowywała przez 3 akademie na zakończenie roku, nie pamięta pani?"
"a co ty opowiadasz, byłam cały czas w szkole, lekcje odbywały się normalnie, może czasem na 10 min wyskoczylam, ale cały materiał normalnie zrobiliśmy!".
  • Odpowiedz
@LM2525 Nakreślę jeszcze inny scenariusz. Uczniowie od początku nauki w podstawówce czy liceum będą na pamięć zakuwać egipskich faraonów i greckich bogów, a materiału z ostatnich dziesięcioleci, które zaważyły na losach Europy nie zdążą zrobić bo to wypadnie na maj/czerwiec i zakończenie szkoły. Witamy w naszym systemie edukacji ( )
  • Odpowiedz