Wpis z mikrobloga

źle zadane pytanie, żadna filozofia nie istnieje "po coś", tylko po prostu jest wynikiem pewnych refleksji i daje pole do dyskusji


@BarkaMleczna: faktycznie - tak brzmi zdecydowanie lepiej, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po co w ogóle istnieje #antynatalizm


@rbk17: tą nazwą określono postawy wynikające ze stwierdzenia, że robienie dzieci jest niemoralne (z różnych powodów). Sam w sobie nie istnieje po nic, tylko z czegoś wynika, tak samo jak po nic istnieje hedonizm, nihilizm etc.

to inna forma przegrywu. Ludzie placza, bo sa #!$%@? i maja gowniane zycie wiec staraja sie zeby inni mysleli tak samo. Ignorowac.


@Corphen: Ja mam całkiem klawe życie,
@galek dla postronnych antynatalisci to po prostu sfrustrowani ludzie. i nie tylko mi się kojarzą z incelami. trzeba uważać co się mówi bo ruszysz temat dzieci i o zgrozo jesteś rodzicem to przez następne 30 minut słuchasz pasty o cierpieniu na świecie i innym gównie. nie chcesz mieć dzieci? masz za tym jakiś szereg argumentów? super, gratuluję. ale zaczyna się robić dziwnie jak szukasz się w Internecie z innymi takimi ludźmi i
@IntoApocalypse

Dlaczego antynatalisci mieliby być sfrustrowani ?

trzeba uważać co się mówi bo ruszysz temat dzieci i o zgrozo jesteś rodzicem to przez następne 30 minut słuchasz pasty o cierpieniu na świecie i innym gównie.nie chcesz mieć dzieci? masz za tym jakiś szereg argumentów? super, gratuluję. ale zaczyna się robić dziwnie jak szukasz się w Internecie z innymi takimi ludźmi i codziennie klepiecie się po plecach powtarzajac to jak mantre

Czyli co
@rbk17: antynatalizm to coś podstawowego - nie mamy dzieci, a żeby je spłodzić, potrzebny jest wysiłek. pytanie należy odwrócić - po co jest natalizm? lista jest długa, ale moim zdaniem najważniejsze powody to:

- bezmyślny konformizm
- egoistyczne pragnienie posiadania potomstwa (stąd np. ludzie rozmnażają się jak #!$%@? w tragicznych warunkach wojny i ubóstwa)
- wiara w religijne bajki o moralnej konieczności wydania potomstwa
- egoistyczna potrzeba przedłużenia swojego (ego) istnienia