Wpis z mikrobloga

Czad Wolski to moje najlepsze odkrycie youtubowe od momentu kiedy rozpoczął się ten konflikt.
Facet ma niesamowitą i specjalistyczną wiedzę nt. wojsk i obronności.

Posługując się czystymi statystykami.
Jeśli dajmy na to Rosjanie zdecydowali się zaatakować Polskę a nie Ukrainę... To Putin piłby wódkę nad odrą w ciągu 3 dni.
Różnica w uzbrojeniu Polski a Ukrainy jest zatrważająca. Ukraina dostała dodatkowo prawie 30-35% uzbrojenia jeszcze zanim rozpoczął się konflikt ponieważ NATO i ich służby wiedziały o ruchach Rosji i mieli pewność że do konfliktu dojdzie.

Skoro przed dozbrojeniem Ukraina miała kilkaset % wiecej pocisków PPC i artylerii przeciwlotniczej to gdyby nie interwencja NATO, Rosja wjechalaby do Polski jak do siebie. Mimo tych legendarnych 2% PKB przeznaczonych na obronność w momencie kiedy wyposażenie Polskiej Armii jest tragiczne. Od 20lat nie potrafimy wykonac przetargu na pociski obrony ppc ktore widac jak ogromna role pelnia w konflicie na ukrainie (gdzie male grupy lekkiej piechoty potrafi z nienacka zdziesiatkowac ruskie czolgi). Nie mamy kontroli ani w powietrzu ani na wodzie. Jedynie wątpliwa kontrola na lądzie gdzie Leopardy są wyposażone w przeterminowane pociski które nie są w stanie przebić pancerza Rosyjskich czołgów.

Skonczyloby się znowu przysłowiową "husarią na koniach szarżującą przeciwko czołgom"

#polska #wojna #ukraina #wojsko #armia #rosja
Pobierz Shewie - Czad Wolski to moje najlepsze odkrycie youtubowe od momentu kiedy rozpoczął ...
źródło: comment_1646210009vcXR40sAY6ddRemJnkIMSq.jpg
  • 55
@knur3000: A do czego ma porównać? Do Syrii czy drugiej wojny światowej? Wez się zastanów przed konfliktem w Ukrainie to były jedyne występy gościnne pełnowymiarowej armii rosyjskiej. Gruzja czy Krym to raczej krótkie piłki. Wiec jakich chcesz porównań?
@Shewie te 2 % PKB to na wynagrodzenia u nas idzie, siedzących w koszarach i piętrzących w stołek wojaków szwejkow, czekających tylko na dopłatę za mieszkanie po kilkaset tysięcy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakub972: za stary jestem na te zabawy. Moj profil otwarty dla kazdego, nie znajdziesz w nim nic pro-rosyjskiego.
Mowimy o realiach, smutnych realiach naszego kraju w kwestii zabezpieczen militarnych.

@Wojtkov: +1

@Herubin: dokladnie, wiele osob obiera kariere w mundurowce by szybko wyskoczyc na emeryture i potem zaczac druga kariere rownolegle pobierajac emeryture. Przyklad nawet z mojej dalszej rodziny.
eśli dajmy na to Rosjanie zdecydowali się zaatakować Polskę a nie Ukrainę... To Putin piłby wódkę nad odrą w ciągu 3 dni.

Różnica w uzbrojeniu Polski a Ukrainy jest zatrważająca. Ukraina dostała dodatkowo prawie 30-35% uzbrojenia jeszcze zanim rozpoczął się konflikt ponieważ NATO i ich służby wiedziały o ruchach Rosji i mieli pewność że do konfliktu dojdzie.


@Shewie: Czy taka sama sytuacja nie wystąpiła by u nas? Gdyby kacapy chcieli nas
@Shewie: czy ja #!$%@? ogladalem inny film. przeciez on mowi ze do polski to ruskei nawet nei podskocza, bo polska to nato ktore rozjedzie ruskich. Ale jesli wezmie sie pod uwage sama polske to tak by bylo, ale polska nie jest sama.

Tak ze w sktorcie #!$%@? swoje wnioski nie napodstawie calej wypowiedzi a kawalka wypowiedzi wyrwane z kontekstu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@yaah: tak, tylko lezenie na poduszce i liczenie ze starszy brat cie uchroni za wszelka cene bo sam jestes sucholatesem karlem jest nieco na wyrost.

Pompowanie propagandy o legendarnym 2% PKB pompowanym w nowoczesna armie a okazuje sie ze stan Polskiego przygotowania na tego typu konflikt jest zerowy. Brak wyszkolenia, ekwipunku, adekwatnego uzbrojenia to sa kwestie ktore unosza sie jak mantra nad polska zbrojna.

w 39 tez bylismy czlonkami silnego sojuszu
@Shewie

Aż musiałem to rozchodzić po lekturze.

- Wykopek odkrywa, że 2% PKB z relatywnie niskiego (względem zachodu) to dalej będzie mało xD

- Wykopek odkrywa, że państwa będące w sojuszach, te o braku zapędów imperialistycznych nie pompują 15% PKB w uzbrojenie. Niemcy ostatnimi czasy, często nie były w stanie wysłać skompletowanych batalionów na ćwiczenia manewry NATO xD (ogólnie była tendencja w Europie do minimalizowania wydatków)

- wykopek odkrywa, że Polska (solo)
@Drmscape2: ale rosji nie będzie chodziło o Polskę tylko o państwa bałtyckie, a te są już w całkowitej dupie.

1. Mała powierzchnia (wszystkie trzy państwa zajmują prostokąto wymiarach 450 x 620 km) i liczba ludności:

Litwa 2,8 mln,
Łotwa 1.9 mln,
Estonia 1.3 mln

W sumie: ~6 mln obywateli

2. Spora mniejszość rosyjska we wszystkich 3 krajach:

Estonia: 25% obywateli to Rosjanie
Łotwa: 26% obywateli to Rosjanie
Litwa: 5.8% obywateli to
@Shewie: czesc 2.

Matematyke możesz odrobić sam. Pieniadze mimo że ogromne to źle zarzdzane, za PISu #!$%@? tyle pieniedzy na black hawki ktore nigdy nie dotarły na bron ktora nigdy nie dotarła rozdawanie za lapowki przetargów za Macierewicza i Misiewicza, 20lat czekania na przetarg na pociski ppc można pisać w nieskonczonosc. Zachłannosc skorumpowanych urzednikow panstwowych spowodowala to ze jestesmy w tej dupie w ktorej jesteśmy
Pobierz Shewie - @Shewie: czesc 2.

Matematyke możesz odrobić sam. Pieniadze mimo że ogromn...
źródło: comment_1646229214W5fmxapvzsgHQ8BH4vP5Uk.jpg
@Shewie

random z wykopu nie odkrył że obracają to w czyste liczby 2% PKB to nadal wiecej w rozliczeniu ogólnym w porównaniu do 3/4 europy.


Wytłumaczysz po polsku? XD Serio nie wiem o czym prawisz.. Chcesz powiedzieć, że 2% z 600mld USD polskiego PKB jakkolwiek może startować nawet do 1,5 % niemieckich prawie 4 tryliardów? XDD