Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że sytuacja w Przemyślu pokazuje jak nasz kraj jest kartonowy. Jak PiS potrafi #!$%@?ć wszystko.

Jestem przekonany, że CONAJMNIEJ 90% tych ciemnoskórych osób to zwyczajni studenci, którzy uciekają przed wojną. Reszta to pewnie jakiś element nie wiadomo skąd.

Ja się zastanawiam - czemu tam nie ma zwiększonych sił policyjnych? Przecież taka otwarta granica wręcz zaprasza różnoraki element. To powinno być pierwsze co. #!$%@?, jestem zły.

#przemysl
  • 16
@TDDwBashu xD i uciekaja dopiero teraz, a nie przed konfliktem (nie mają tu mieszkań i rodzin)? W dodatku jak się świat dowiedział, że wpuszczamy jak leci. Dziwnym trafem na początku było ich niewiele, a teraz 1/3 zamiast jakieś równe proporcje. Ogarnij się. Ja tu nie chcę gwałtów, biegania z nosami i tworzenia jakichś zamkniętych dzielnic z prawem szariatu.
@TDDwBashu: Większość to barachło które 3 miesiące temu forsowało granicę na Białorusi. Wpuszczają wszystkich jak leci bo stosują uproszczoną procedurę wstępu na teren Polski. Policja nic sobie z tego nie robi, na szczęście mieszkańcy zaczynają robić już z tym porządek
@vorio: No właśnie o to chodzi. PiS nie jest proaktywny, tylko reaktywny - jak już jest za późno. Tak samo jak na przykład ze stopami procentowymi i inflacją.

Już od jakiego czasu huczą, że na granicy latają sutenerzy i oszuści. Podobno są przykłady, że ktoś wziął pod opiekę dziecko osierocone (nie mam dowodów).
Tam policja powinna być obecna OD RAZU.
@sroczka007: A #!$%@? - z trollami nie dyskutuje.
Podobno studentów z Azji i Afryki było około 80 tys. Naturalnie, że chcą przedostać się za granicę.

Co od ucieczki wcześniej - jakoś wzmożonego ruchu wśród Ukraińców też nie było. Mam kolege, który mieszka w okolicy Mykolaiv i nikt z nich nie spodziewał się takiej eskalacji. Co też mówi np. Wolski - że widac dobitnie, że wiele rzeczy zostało dopisanych na ostatnią chwilę.