Wpis z mikrobloga

Ukraińcy mówili, że chcą odbić tylko swoje tereny. A tymczasem artyleria atakuje rosyjskie tereny i potęgują jeszcze większą eskalację zamiast siadać do stołu negocjacyjnego by rozpocząć rozmowy pokojowe. Dziwię się, że zachód na to pozwolił. Szczególnie Biden. Nienawidzę kłamców. Nie jestem po żadnej ze stron. Chcę tylko by skończyła się wojna i nastąpiła deeskalacja.
#ukraina #wojna
  • 49
@Notrix: uważam, że rosijkowie powinni przestać się bronić, to jest bez żadnego sensu by grupka dzieciaków z SOBR-u ginęła w Szebekinie.

Po co? To jest niepotrzebne narażanie ludności cywilnej Szebekina na śmierć. Miasto i tak, podobnie jak cały Belgorod, Rostów n. Donem i południowa część obwodu kurskiego to historyczne tereny ukraińskie, z przewagą Ukraińców którzy po prostu nie chcą żyć w rosji i mają do tego prawo.

Rosijańcy powinni się poddać,
@Notrix
Alianci mówili tylko, że chcą obronić swoje tereny przed inwazją nazistów. A tymczasem lotnictwo bombarduje niemieckie miasta i potęguje jeszcze większą eskalację zamiast siadać do stołu negocjacyjnego by rozpocząć rozmowy pokojowe. Dziwię się, że zachód na to pozwolił. Szczególnie Roosevelt. Nienawidzę kłamców. Nie jestem po żadnej ze stron. Chcę tylko by skończyła się wojna i nastąpiła deeskalacja.
@robertkk: Ale zacznijmy od tego, że Belgorod i wiele miast formalnie w rosji to tak naprawdę miasta ukraińskie, tylko Lenin jak rysował granice republik dodał je rosji żeby nie była za słaba.

W ogóle, co to za państwo, Federacja Rosyjska - nie było takiego kraju do 1992 roku. Nie ma on zarejestrowanych w ONZ granic. nic nie łączy mieszkańców Belgorodu z tymi z Archangielska, a tych z Murmańska nic nie łączy
Ukraińcy mówili, że chcą odbić tylko swoje tereny. A tymczasem artyleria atakuje rosyjskie tereny


To atakują Rosjanie z Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego i Legionu "Wolność Rosji"

zamiast siadać do stołu negocjacyjnego by rozpocząć rozmowy pokojowe


Warunki są proste - rosja opuszcza teren Ukrainy z Krymem i Donbasem włącznie. To rosjanie nie chcą negocjacji

Nienawidzę kłamców. Nie jestem po żadnej ze stron


Nie wiem dlaczego, ale często czytam podobne słowa od osób przeciwnych Ukrainie.