Wpis z mikrobloga

Chlip chlip źli Ukraińcy każą dzwonić jeńcom do bliskich, żeby powiedzieli, że Putin ich oszukał i ludzie giną.

"Cześć mamo. Napadliśmy na Ukrainę, to nie były żadne manewry. Zabili moich kolegów, a ja jestem w niewoli. Weź powiedz rodzinie żeby wiedzieli że mnie trzeba stąd zabrać"

Co za zbrodniarze!

Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek o zdrowych zmysłach przerywałby kampanię szerzenia strat i jeńców rosyjskich. Przecież to było jedyne, co zmusiło Rosję do zakończenia I wojny czeczeńskiej. Dlatego Kreml boi się cokolwiek mówić o stratach, a wojnę nazywa "operacją". Niemcy to jednak wciąż żyją złudzeniami

#rosja #ukraina #wojna
#tagzbiorczyurojony
Pobierz
źródło: comment_1646169333QMEybeRfq0rVWIK7hwvKJW.jpg
  • 8
@Urojony_programista: boże ale oderwane od rzeczywistości spojrzenie. Jestem w szoku że Ukraincy są w stanie się powstrzymać żeby nie obić tym żołnierzom ryja a tu problem z dzwonieniem do rodziny xDD

Tak wiem "logicznie" i moralnie nie powinno się tego robić, ale no jesteśmy ludźmi rządzą nami emocje. Ja tu dostaję #!$%@? widząc filmiki z ukrainy jak syn trzyma umierającego ojca, a co dopiero ukraińcy
Nie da się powstrzymać pewnych rzeczy.
@wjtk123: @grim_fandango: @rudolf15: @Kantar: i to jeszcze Ukraińcy w miarę kulturalnie traktują. Widziałem już masę filmów, gdzie było przesłuchanie rannego jeńca. Potem drugi filmik jak już miał gips założony i był opatrzony, a niektórzy papierosa sobie palą. Widziałem dosłownie jeden film, gdzie dywersantowi kazano siadać na butelkę (jedyny karygodny znany mi przypadek), ale tak na tych kilkadziesiąt przypadków to wzorowe zachowanie. Wyobraźcie sobie jak musi się w nich
@Urojony_programista: nawet jeśli zabijają co oczywiście jest złe (z perspektywy samej wojny też bo nie będą chcieli się poddawać ruscy). To "niestety" to rozumiem.
Nie mieli dyktatora, większość cieszyła się z tego w jakim kierunku idą, a potem musieli patrzeć jak Putin postanawia im to #!$%@?ć bo tak mu pasuje.
I teraz walczą w wojnie obronnej, gdzie to ich kraj się #!$%@?, gdzie mijają zwłoki swoich obywateli no #!$%@?. Człowiek nie