Wpis z mikrobloga

Poczytałem trochę o hydroponice i spodobało mi się. Czytałem że na początek dobrym pomysłem będzie sałata. Wybrałem rzymską. Mam okna od wschodu. Sadzonki strasznie się wydłużyły i domyślam się, że to przez brak wystarczającej ilości światła. Po krótkim researchu na polskim forum dot. uprawy konopii dowiedziałem się, że budżetową opcją na doświetlenie roślin będzie to https://epstryk.pl/product-pol-13488-Zarowka-Philips-CorePro-LED-bulb-12-5W-100W-A60-E27-865-6500K-zimna.html
Jakie budżetowe źródła światła polecacie? Mam aktualnie 2x te żarówki philipsa z obciętymi kloszami.

#hydroponika #ogrodnictwo #rosliny #uprawiajzwykopem #domowyogrod
ddiazepam - Poczytałem trochę o hydroponice i spodobało mi się. Czytałem że na począt...

źródło: comment_1646165095clo25vivYs6jD6372dk60b.jpg

Pobierz
  • 55
"artykuly-reklamowe" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ddiazepam: jaki to ma związek z tym, że lampa sodowa nie trafia w ogóle z widmem w czułe punkty roślin? te same wykresy masz w każdej pracy naukowej, ale udało ci się #!$%@?ć o coś xD
a nie żeby zielony krzak rósł wyższy


@Felonious_Gru: Krzak w momencie kiedy jest rozsada nie ma byc wyzszy, ma byc krepy wiec czerwone swiatlo, i tutaj to co piszesz o hpsach to juz w ogole #!$%@? bo maja widmo jeszcze blizej czerwieni czyli sa idealne. Pozniej kiedy krzak podrosnie mozna mu dodac widma niebieskiego zeby zaczal sie bardziej rozrastac chociaz w przypadku doswietlania a nie uprawy tylko i wylacznie pod lampami
Kupię coś spełniające te warunki z zalinkowanego artykułu za 150-200zł?


@ddiazepam: Do tej salaty wystarcza Ci dwie luminovy za 10zl xD Ale oni sa jak sekta, z uporem maniaka bedzie Ci wmawial ze potrzebujesz niewiadomo czego mimo ze widzi ze jednak pod takimi rosnie dobrze xD
@Felonious_Gru: 88zl za caly sezon polowa stycznia-polowa maja, nie wiem na czym bys to chcial zrobic zeby Ci wyszlo 12 xD Typ chce sobie salate uprawiac a Ty fikolki tu robisz jak by mial zostac potentatem konopnym, zaraz zaczniesz pisac jeszcze ze slonce tez ma zla barwe