Wpis z mikrobloga

Poczytałem trochę o hydroponice i spodobało mi się. Czytałem że na początek dobrym pomysłem będzie sałata. Wybrałem rzymską. Mam okna od wschodu. Sadzonki strasznie się wydłużyły i domyślam się, że to przez brak wystarczającej ilości światła. Po krótkim researchu na polskim forum dot. uprawy konopii dowiedziałem się, że budżetową opcją na doświetlenie roślin będzie to https://epstryk.pl/product-pol-13488-Zarowka-Philips-CorePro-LED-bulb-12-5W-100W-A60-E27-865-6500K-zimna.html
Jakie budżetowe źródła światła polecacie? Mam aktualnie 2x te żarówki philipsa z obciętymi kloszami.

#hydroponika #ogrodnictwo #rosliny #uprawiajzwykopem #domowyogrod
Pobierz
źródło: comment_1646165095clo25vivYs6jD6372dk60b.jpg
  • 55
@ddiazepam: Najlepiej jakis ganek/klatka schodowa/garaz tak zeby bylo z 10/15 stopni. Inaczej zawsze Ci sie tak beda wyciagac, temperatura musi byc dostosowana do ilosci swiatla + nawet jak jej zapewnisz swiatlo to w takich warunkach troche Ci podrosnie i zacznie kwitnac
@magnes125: @Felonious_Gru: @anonimowyrozmowca: @Niewiemja: no nic - wywaliłem te sałaty.
Teraz do tego zbiornika wleciała bazylia, który ma już pierwsze prawdziwe liście. Potestuje na tych żarówkach co mam. Czytałem o oświetleniu roślin i temperaturze barwowej światła. Zdania są podzielone. Znalazłem info że 6500K wpływa dobrze na rozwój liści, 2700K wskazane przy kwitnieniu/owocowaniu. Sam już nie wiem co myśleć. Czytałem też że różowo-niebieskie ledy, których cała masa na allegro
Znalazłem info że 6500K wpływa dobrze na rozwój liści, 2700K wskazane przy kwitnieniu/owocowaniu


@ddiazepam: Ale Ty wiesz ze kazda roslina rosnie inaczej i to co wyczytasz na temat konopii niekoniecznie bedzie tak samo dzialalo w przypadku bazylii? :D

Czytałem też że różowo-niebieskie ledy, których cała masa na allegro to shit


@ddiazepam: To akurat prawda
@Felonious_Gru: Od dluzszego czasu uprawiam na zwyklych cieplych zarowkach luminowy z diodami Epistar SMD-2835 i wszystko rosnie bardzo dobrze a co chwile sie znajduje jakis teoretyk ktory zaczyna pisac o growlightach. Growlighty maja sens jesli mowimy o jakims mars hydro za 3k a nie tanich hinskich swiatelkach. Do uprawy jak najbardziej wystarcza mocne cieple zarowki

https://www.instagram.com/domowasuszarnia/
Pobierz
źródło: comment_1646323866uclqi9oHzJsPekaMzlv3xV.jpg