Wpis z mikrobloga

@mickpl: Zależy jaka pomoc, sam chyba też bym wolał coś robić niż siedzieć na dupie i oglądać w interncie jak mi miasto bombardują - nawet dla zdrowszej głowy.
No chyba że ktoś za dach nad głową oczekuje że ktoś będzie 8h przy betoniarce stał to co innego
@mickpl: aha, czyli nie wystarczy, że udzielamy Ukraińcom schronienia, teraz jeszcze trzeba robić to całkowicie za darmo, bo inaczej to "#!$%@?ła polska świnia" .

Niektórym siadło na mózg w kilka dni. Oczywiście trzeba się sprzeciwiać wyzyskowi, ale jak jesteś gościem w domu obcej osoby, wówczas jakieś drobne pomoce to kwestia zwykłej przyzwoitości. Wydaje mi się też, że kulturalnemu człowiekowi byłoby cholernie niezręcznie korzystać z tak gigantycznej pomocy bez żadnego zwrotu.
@BarkaMleczna

czyli nie wystarczy, że udzielamy Ukraińcom schronienia, teraz jeszcze trzeba robić to całkowicie za darmo, bo inaczej to "#!$%@?ła polska świnia" .

Jak ostatnio sprawdzałem to nie ma żadnego przymusu przyjmowania kogokolwiek.

Oczywiście trzeba się sprzeciwiać wyzyskowi, ale jak jesteś gościem w domu obcej osoby, wówczas jakieś drobne pomoce to kwestia zwykłej przyzwoitości.

Oczekiwanie pomalowania połowy domu, albo położenia płytek w mieszkaniu, to nie są "drobne pomoce".
@Fidel1: no i dodam dla porządku, że byłabym oburzona wykorzystywaniem dzieci do pracy w zamian za schronienie. Ale dorosły człowiek potrzebuje czuć się pożyteczny, i tak jak ktoś już napisał - jest to dobry sposób na zachowanie godnosci i zniwelowanie poczucia, że jest się połamaną tratwą na oceanie, bez żadnej kontroli nad życiem
@BarkaMleczna

nie ma też żadnego przymusu korzystania z takiej oferty

Ale można je wyśmiać.

Jestem w stanie się zgodzić, że malowanie domu balansuje już na granicy przegięcia,

Ale właśnie to tego "przegięcia" dotyczy ten wpis, a takim jest pomalowanie połowy domu, czy położenie płytek. Pomijając że trzeba mieć coś nie tak z baniakiem żeby oczekiwać takich rzeczy od ludzi którzy nie mają w takich pracach zapewne żadnego doświadczenia. Efekt byłby zapewne taki
@Fidel1: też się dziwię, że ludzie chcą zlecać takie prace najpewniej kobietom, które nigdy w życiu nie miały z tym do czynienia. Ale wpis główny był trochę bardziej ogólny i do niego się odniosłam ;)