Wpis z mikrobloga

@Schizotypoidal: dzwoniłem ale coś #!$%@? po rusku a ja nie ponimaju
@Zbyszggo: najważniejszą misją armi rosyjskiej w tym momencie jest przejęcie stolicy, to ich główny cel i z pewnoscią przeznaczą na to ogromną ilość materiałów
@Halal: czemu uważasz że nie ma znaczenia?
@Roentgen: bardzo w to wątpie ale mam też mam malutką nadzieję że to tylko rosyjska propaganda, wszystko jednak wskazuje na to że Rosja wprowadza świeże i nowe jednostki na pole walki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tak_jest1: ale putin nie myśli w kategoriach miesięcy czy lat. putin najechał ukrainę bo stwierdził, że jak tego nie zrobi to Ukraina wejdzie za parę lat do unii europejskiej, a potem do NATO. oznaczało że zaraz za granicą miałby natowskie bazy. więc wchodzi na Ukrainę póki może. albo po prostu nie chcę mieć tam nlNato, ani unii europejskiej.
i ten cel osiągnie. a to czy z partyzantami będzie się ganiał rok
@Greensy: Powiem Ci coś na pokrzepienie serc. Rosja ciężkie jednostki już dawno wprowadziła do walki. Zostały jej nie do końca skadrowane wojska dalekowschodnie i lekka piechota. Całe rosyjskie siły lądowe Federacji Rosyjskiej to 280 tys. chłopa. Wzywają Czeczenów i Białorusinów i walą po cywilach, bo więcej już nie mają.
@Roentgen:
Właśnie, zapomniałem sprawdzić, co z tym desantem na Odessę?

Ten konwój jedzie od 14, i od 14 jest 30km od Kijowa, najpierw miał 30km, teraz ponad 60.
Oczywiście cały czas lata jedno i to samo zdjęcie, a informacja powtarzana już jest 1000 raz.

Dziwne, że niby tak przez cały dzień jedzie sobie konwój, dalej jedzie, jedzie, a nikt go ani nie ostrzelał, ani nie wysadził drogi, ani nic. No i
@Roentgen: mam tylko nadzieję że dostaną #!$%@? i Ukraina się obroni, bazuje na statystykach i liczbach które są w jakiś sposób z pewnością zakłamane, więc trudno ocenic sytuację.

No nic, pozostaje czekać. Cieszę się jednak że Europa się jednoczy i mam nadzieję że to wystarczy.
Syria pokazala ze walki w miescie to morderstwo nawet dla nowoczesnych wojsk. Ruscy, Amerykanie, Kurdowie, ISIS, separatysci, prawie kazde oblezenie miasta bylo dlugie i mordercze. Gdy dojada to moga sobie co najwyzej piknik zrobic wokol Kijowa. Ukraina jest ciagle dozbrajana ma jeszcze jakies samoloty/drony, bron przeciwpancerna co w Syrii by sie separatysci pocieli za to wszystko. Ukraina ma intel od USA moze i NATO.

Gdybanie:
Ruskie nie maja woli walki co moze