Wpis z mikrobloga

Skoro mężczyźni nie mogą opuszczać Ukrainy i za dezercję grozi 10 czy ileś tam lat, bo w końcu to obowiązek mężczyzny bronić kraju. No to obowiązkiem kobiety jest rodzenie dzieci. Jak po wojnie w ciągu kilku lat nie zajdzie w ciążę i nie urodzi dziecka to też taką kobietę wysłać na te dziesięć lat do więzienia za niespełnienie swojego obowiązku.
#ukraina
  • 12
@ImperiumCienia: @Noxgate:

Możecie mówić, że ruska onuca, ale faktycznie tak jest. W polsce myślę byłoby to samo. Masz tu karabinek i #!$%@? na front i guzik nas obchodzi czy jesteś patriotą, kochasz polskę, kochasz obecny rząd itp.
Niektórzy nie rozumieją, że to, że urodziliśmy się w danym kraju nie z własnej woli, do niczego nie zobowiązuje. Bo zawsze tak jest, że na wojnie giną zwykli żołnierze, a całą śmietankę spijają
@GwachQar: Ja tak pół żartem pół serio jak kolega wyżej. Też uważam, że nie warto ginąć za oligarchów, ale są różne sytuacje, wojna ludzi zmienia. Rozumiem doskonale tych chłopaków, którzy wracaja na ukrainie bić rusków, którzy chodzą po ich osiedlach i bombarduje okolice. Rozumiem też ludzi, którzy mają tylko rodzinę, zabrali się do Polski i ich dzieci są najwazniejsze. Też kiedyś myślałem, że siedziałbym sobie w ciepłym #!$%@?łku za granicą, tak
W ponadczasowym dziele literackim jest taki legendarny fragment

kto nie pracuje ten niech i nie je


Wtedy nie ma żadnego przymusu - żadnego gwałtu na wolnej woli - każdy uczciwie i świadomie wybiera swój los

@Noxgate:

raczej "nie chcesz być żoną i matką, ok, nikt cię nie będzie utrzymywał"

@GwachQar:

raczej "nie chcesz mieć obowiązki w życiu społecznym, ok, ale nikt cię nie będzie utrzymywał"

To jest grzech tego świata
@Noxgate nie konieczne dostajesz karabin i idziesz walczyć, ktoś też musi pomagać w logistyce, gasić pożary, budować umocnienia, a nie będą robić tego kobiety.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Noxgate: doskonały pomysł, można od razu nazwać ten program przegryw+, bo jeśli kogoś zmuszasz do robienia dzieci to na pewno będą tak samo kochane jak te chciane.

Pomijając już kwestię tego, że tak może powiedzieć tylko osoba traktująca ludzi jako zasób, a nie osoby to pragnę zauważyć, że:
1. W Polsce w ostatnich latach więcej kobiet zginęło przy porodzie lub ostatnio z powodu braku aborcji na martwych płodach niż mężczyzn na