Aktywne Wpisy
Watchdog_Polska +419
Od prawie 6 lat usiłujemy się dowiedzieć, kto miał dostęp do akt postępowań w sprawie katastrofy smoleńskiej. Najpierw odmawiano nam dostępu z powodu wciąż trwających postępowań, potem Prokuratura Krajowa uznała, że nasz wniosek jest nieprecyzyjny. Nie pomogły wyroki WSA i NSA, dlatego złożyliśmy skargę na niewykonanie wyroku. Więcej na ten temat na naszej www.
.
.
.
.
P.S. Od wczorajszego popołudnia wiadomo już, że wybory parlamentarne odbędą się 15 października.
.
.
.
.
P.S. Od wczorajszego popołudnia wiadomo już, że wybory parlamentarne odbędą się 15 października.
szatkownica +41
Ostatnio częściej niż kiedykolwiek zaglądam na wypok i szczerze jestem wyczerpana psychicznie. Chce wejść i poczytać coś śmiesznego, ciekawego, jak kiedyś, ale chcąc nie chcąc trafiam na wpisy o tym jaka moją płeć jest #!$%@?. Miesiąc temu skończyłam 27 lat i czytając o tym, że dobijam do 30 i staje się nic nie warta i obrzydliwą gnijąca kupą mięsa mnie dobija, nieważne jakbym o siebie dbała, co bym robiła i czym interesowała
Na Białorusi, w Homlu, rozpoczęły się rozmowy pokojowe między Ukrainą a Rosją. Rozmowom przewodzi szef białoruskiego MSZ-u, Uładzimir Makiej, który na początku spotkania zapewnił ukraińską delegację o jej całkowitym bezpieczeństwie podczas pobytu na Białorusi.
W Homlu Ukraińców reprezentują:
- minister obrony Ołeksij Reznikow;
- wiceprezes partii Sługa Narodu Dawid Arachamia;
- doradca prezydenta Michaił Podoljak.
Tymczasem Rosję reprezentują:
- doradca prezydenta Władimir Miedinski;
- wiceminister obrony Aleksandr Fomin;
- przewodniczący Komisji Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej Rosji, Leonid Słucki;
- ambasador Rosji na Białorusi, Boris Gryzłow. Ambasadora Rosji na Ukrainie nie ma w delegacji, bo i stanowisko rosyjskiego ambasadora w tym kraju pozostaje nieobsadzone od 2016 r.
Nieoficjalnie mówi się, że polscy dyplomaci pomogli ukraińskiej delegacji dostać się na Białoruś.
Rozmowy w Homlu toczą się za zamkniętymi drzwiami. Media zostały wpuszczone do sali obrad tylko na chwilę, gdy białoruski minister spraw zagranicznych witał przybyłe delegacje. Krótko później wszyscy dziennikarze zostali wyproszeni z sali.
Tymczasem wczoraj na Białorusi odbyło się referendum w sprawie zatwierdzenia nowej Konstytucji, która pozwala m.in. na rozmieszczenie na Białorusi broni nuklearnej (Konstytucja z 1994 r. tego zabraniała). Oczywiście według władz, nowa Konstytucja spotkała się z entuzjastycznym poparciem narodu.
Białoruskie media opozycyjne mówią w ostatnich dniach o możliwości dołączenia Białorusi do wojny rosyjsko-ukraińskiej. Według niepotwierdzonych informacji, część oddziałów białoruskiej armii przygotowuje się do uderzenia na Żytomierz i Kijów – w tym do zrzutów spadochronowych. Mińsk nadal nie podjął jednak ostatecznej decyzji o dołączeniu do wojny. Podobno Białoruś i Rosja czekają na wynik rozmów w Homlu. Jeśli Ukraińcy odmówią ustępstw (a tak pewnie będzie), to Białoruś może dołączyć do wojny.
*dołączyć do wojny – to wyrażenie nie jest do końca precyzyjne, bo Białoruś od pierwszego dnia wojny de facto wspiera rosyjską agresję. Rosyjskie wojska wkroczyły na Ukrainę także z terytorium Białorusi. Ponadto z Białorusi cały czas prowadzony jest ostrzał Ukrainy. Łukaszenka próbuje jednak zachować pozory neutralności, twierdząc że Białoruś nie bierze udziału w agresji na Ukrainę.
Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami z Ukrainy, zachęcam do polubienia strony
Jeśli chcecie być na bieżąco z sytuacją na Ukrainie, zachęcam do polubienia strony "Puls Zagranicy" na Facebooku. To mój projekt i kilku znajomych, na którym będziemy wrzucać treści z szeroko pojętej polityki zagranicznej i historii. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie natomiast skupiamy się na relacjonowaniu Ukrainy.
#rosja #ukraina #lagunacontent #wojna
@JanLaguna: XDDDDD
@JanLaguna: O kurde, to nazwisko niezbyt dobrze się kojarzy :D
@robertx: Pod wieczór zrobię krótkie podsumowanie, wtedy ujmę te wszystkie wydarzenia w jednym tekście ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@przemyslaw-maczka: Z ekspertem nuklearnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)