Wpis z mikrobloga

Znaleźliśmy sami ogłoszenie z chałupą na wynajem. Chcemy w ten sposób pomóc swoim pracownikom z Ukrainy i ich rodzinom, bo te są już na miejscu (aktualnie w agroturystyce) i dziś mieliśmy ogarnąć im tę chatę (podpisać na siebie umowę i zapłacić przynajmniej za pierwszy miesiąc najmu).

Miły Pan z biura nieruchomości powiedział, że koszt wynajmu to 3.000 PLN, oprócz tego 3.000 PLN kaucji, no i oczywiście 3.000 PLN za jego usługę pośrednictwa, przy czym nie zapomniał o tanim chwycie marketingowym i zaznaczył, że dom jest wstępnie zarezerwowany, ale drogą wyjątku może nam udzielić pierwszeństwa.

Niech ktoś powie, że pośrednictwo przy nieruchomościach to nie jest rak na organizmie zdrowego narodu...

#ukraina #nieruchomosci
  • 24
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dupasmoka: @Walkiria81: @Bakys: @Kressska: tak, to teraz jak masz 10 czy więcej mieszkań odbieraj po 30 telefonów od Januszy (na mieszkanie) dziennie, czy sąsiedzi dobrzy, czy telewizor odbiera, czy parking jest. #!$%@? można dostać. A tak pośrednik wszystko załatwia. Szczególnie jak macie każde mieszkanie w innym mieście, pośrednik posprząta, przygotuje pod nowego najemcę i oczywiście swoje za to weźmie.
@Bakys: ja #!$%@?... Druga sprawa, bierz pod uwage, ze taki wynajem moze zajac z 2 lata... Przekalkuluj czy Ci stac. O ile nie jestes programista 15 k, to usiadz na spokojnie i przemysl. Sa organizowane miejsca w domach dla uchodzcow przez panstwo - tan najlepiej ich zglaszac.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakys: nie, mam 3 mieszkania z czego jedno po babci. Jedno w Warszawie, jedno w Poznaniu i jedno we Wrocławiu. Wszystko załatwia jeden pośrednik, ja miałem dość jazdy w tą i z powrotem kiedy koniec końców ktoś nie wynajmował. Wziąłem pośrednika, powiedziałem że chce tyle i tyle, więcej nie wiem co się dzieje z tymi mieszkaniami, telefon też jest cicho. Jak dla mnie to sytuacja win-win
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bakys: wiem jaka jest sytuacja, ale psioczenie na pośrednika że bierze kasę za pośrednictwo to trochę głupota i odklejenie, bo ktoś wykonuje ciężką zresztą pracę, a wpadnie Mirek i będzie gadał że to ludzka wsza. Wystarczy zapytać czy jest opcja taka i taka, a nie czekać aż sam zasugeruje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakys: ale wcześniej ktoś te mieszkanie wynajmował, a pośrednictwo to nie jest tylko wystawienie ogłoszenia. Pośrednictwem jest na przykład to, że odebrał od ciebie telefon, jedną rzecz już wlasciciel z głowy ma. Mieszkanie pewnie też posprzątane, właściciel też ma to z głowy. Za to też płaci. Nie wiem co to za pośrednik i nie wiem w jakim miescie, ale jeżeli nie da się z nim dogadać to lecisz do kolejnego. Ewentualnie
tak, to teraz jak masz 10 czy więcej mieszkań odbieraj po 30 telefonów od Januszy (na mieszkanie) dziennie, czy sąsiedzi dobrzy, czy telewizor odbiera, czy parking jest. #!$%@? można dostać. A tak pośrednik wszystko załatwia.


@twinzpl: No to jak masz mieszkanie ktore chcesz wynajac i nie chce ci sie odbierac 30. telefonow to zaplac posrednikowi, a nie oczekujesz ze druga strona bedzie pokrywac te koszty
@KromkaMistrz: zach-pom, lubuskie. jeszcze większa beka z tego, że gość na prywatnym profilu na FB udostępnia płaczliwe obrazki jak to się solidaryzuje z Ukrainą. póki co udało się znaleźć to samo ogłoszenie od innego pośrednika, może tu się coś uda.
tylko uważam, że jak ktoś bierze pośrednika, to on powinien za niego płacić, nie wynajmujący


@Kressska: Jak szukałem domu do kupienia to zauważyłem, że częstą praktyką pośredników było to, że brali po równo z każdej strony. Rekordzista brał 5% od sprzedających i tyle samo od kupujących, łącznie 10%. Praktycznie standardem było też to, że kasowali przy podpisaniu umowy przedwstępnej.