Wpis z mikrobloga

@zxcv21: Grupa Wagnera, ta sama co została rozmazana w starciu z Amerykanami w Syrii? Rosji faktycznie kończą się pomysły skoro ich opcją jest kilkuset najemników krążących po mieście wypełnionym wojskiem, policją, służbami specjalnymi oraz grupkami samoobrony licząc na to że nie spieprzą z misji samobójczej przy nadarzającej się okazji lub nie zaczną śpiewać w razie zgarnięcia przez policję.
@zxcv21: Chyba Siły Specjalnej Troski w takim konflikcie. To nie Republika Wygwizdowa Górnego gdzie odstrzelisz watażkę w najbardziej wypasionej terenówce w mieście, tylko strefa działań wojennych z prezydentem robiącym wszystko by nie dać się zabić.

@Grzegor1922: Ja tam nie mogę się doczekać kiedy będzie informacja że ci ludzie wpadają w łapy Ukraińców. Boże, ludzie w wieku poborowym łażący po mieście o którym nic nie wiedzą i pewnie nie mają żadnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rebel101: z drugiej strony to jest jednostka "specjalna", która przynajmniej mi jako laikowi kojarzy się z osobami przeszkolonymi do takich działań, które potrafią wtopić się w tłum i tak dalej.
@zxcv21: Tyle że co tam musi się dziać że rosyjski wywiad nie potrafi zorganizować grupy zamachowej z własnych ludzi? Grupa Wagnera to są najemnicy, pewnie wielu z nich po prostu spieprzy do Ukraińców albo zostanie zgarnięta przez patrole bo nie da się ukryć kilkuset chłopa w wieku poborowym w mieście frontowym bez wzbudzania podejrzeń. Pewnie wystarczy że patrol zacznie się wypytywać o miasto czy książeczkę wojskową by cały plan kamuflażu poszedł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rebel101: myślisz, ze nie mają legendy? Myślę, ze książeczki się znajdą. Rozproszeni moga się gdzieś przemknąć, nie wszyscy ofc. Najemnicy szkoleni przez kolegę Putina na obiekcie GRU/Specnazu
@zxcv21: Patrząc jak bardzo jest to improwizowana akcja? Zdecydowanie. Sam fakt że to nie agenci GRU tylko najemnicy wskazuje że nikt tego nie planował w podstawowym stopniu. Zresztą, to nie są najczęściej jakieś zabijaki bo elitarnych szkoleniach, najczęściej to chłopki-roztropki wyciągane z największych dziur w kraju i innych republik poradzieckich bo w domu cienko z kasą a perspektyw brak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rebel101: Nie będę spekulował, nie wiem jak wygląda szkolenie, jednak na moją logikę skoro poligon GRU to chyba coś się znają na robocie. Wiadomo na pewno, że są od sprzątania na zlecenie.
@zxcv21: Tyle że właśnie Grupa Wagnera miała całą serię blamaży i tępoty swoich członków. To są ciecie walczące za kasę wysłane do walki z kiepskimi rezultatami. Nawet Rosjanie twierdzą że jedyny powód czemu ich tam używają to fakt że nie muszą płacić odszkodowań wojennych.