Wpis z mikrobloga

Strony „atakujące rosyjskie serwery”, prywatne programy bug bounty kierowane w Rosję... Nasza ogólna rada jest taka: nie klikajcie i nie wchodźcie w to! Powody:

https://sekurak.pl/strony-atakujace-rosyjskie-serwery-prywatne-programy-bug-bounty-kierowane-w-rosje-uwaga-nie-klikajcie/

#sekurak #ukraina #wojna #bezpieczenstwo #ddos #hacking
Pobierz sekurak - Strony „atakujące rosyjskie serwery”, prywatne programy bug bounty kierowan...
źródło: comment_164598275899aS31SeTZAwNGPgjCDQil.jpg
  • 39
- robienie DDoS jest nielegalne, możliwe operator po prostu zerwie z wami umowe, a w najgorszym wypadku zapukają do was smutni panowie,


@Czlowiek_Ludzki: @sekurak: Matko Boska, co za głupota. Pozostawienie włączonego silnika w samochodzie na dłużej niż 5 minut, aby ogrzać się w zimie, także jest NiELEgALNe a Polscy smutni panowie nie są tak liczebni i zaawansowani technicznie jak ich zachodni koledzy, aby wykrywali takie rzeczy. Poza tym, jeśli "dostawca
@bregath:

Po pierwsze powiedz mi w jaki sposób live ISP monitoruje aktywności konkretnego człowieka. Ty sobie zdajesz sprawę jakie to są ilości danych potrzebne do zmagazynowania a później do obrobienia i przeanalizowania per user-a?
#!$%@?ąc od tego, powiedz mi co konkretnie taki ISP według ciebie zrobi? Pójdzie do pana bagiety bo tak nie wolno?

Jesteście paranoikami.
@freedy18: myślisz, że ISP nie ma systemów monitorowania? Że nie mają logów? Co to za problem zrobić log z danymi

Adres IP - Data - Godzina - Właściciel danego IP w tym czasie - Adres IP docelowy - Jakaś tam bramka - liczba połączeń na minutę - inne potrzebne dane

Nie jestem specem od sieci, jakąś tam wiedzę jednak posiadam.

Jeśli ISP dostanie takie powiadomienie, to już oczywiście od nich zależy
@bregath:

Ile ludzi w PL korzysta z internetu? 15-20 mln łączy? Zobacz sobie ile wiadomości wymienianych jest przy samym przeglądaniu stron. Myślisz że ktokolwiek loguje aktywność każdego usera? To są niewyobrażalne ilości danych. Nawet nie wiem jakie wielkie macierze dyskowe musiałyby magazynować te dane. ISP mają według prawa logować tylko i wyłącznie adres IP wykorzystywany przez konkretne konto, tak by w razie zgłoszenia przez służby szybko to ustalić.
a wy co kacapy? a rakiety wlace w bloki cywilne to sa legalne? ha tfu na was


@Tank1991: Te, ale uspokój się.
To że za naszą granicą się napieprzają nie znaczy że mamy mieć prawo w dupie.
Reagowałeś jak były inne konflikty czy tylko teraz się zerwałeś bo jest ogólnoświatowy hype i strach przed ruskimi?
@Wyrewolwerowanyrewolwer:

To że za naszą granicą się napieprzają nie znaczy że mamy mieć prawo w dupie.


po pierwsze kolego, to wysyłanie requestów w ilosci 3mbs ani nielegalne nie jest, ani isp sie za to nie czepnie bo nie ma za co.
za korzystanie z jsa w przegladarce? lol

Reagowałeś jak były inne konflikty czy tylko teraz się zerwałeś bo jest

przy innych konfliktach wybuchy nie padały 50 km od naszej granicy
@sekurak: trochę racji jest, ale zawsze można poprosić kogoś o sprawdzenie kodu. Napisałbym po prostu inaczej: "zawsze sprawdzajcie w co klikacie i za każdym razem to weryfikujcie". Ten przekaz brzmi bardziej "uważajcie co robicie" niż wasze "nie róbcie tego"...
@sekurak nie możecie tego tu napisać tylko przekierowywać na stronę z waszymi szkoleniami, i straszyć tym pseudo artykułem? Przeanalizowaliście ten prosty skrypt js w ogóle? Bo chyba nie...