Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuje sobie utwardzić drogę dojazdową, tak czytam w necie że pół metra gruntu trzeba wybrać, różne frakcje kamienia czy grysu nawieźć, a jak widzę czym utwardzają pod nasze drogi to nachodzą mnie wątpliwości - błoto z domieszką wapienia. Drogi mam kawałek, bo jakieś 40 m, docelowo ma być tam bruk, ale na razie to bym podjazd żwirowy zostawił i pytanie czy wybrać i utwardzić szerzej niż 3m, na których będzie kostka, a kiedyś w przyszłości na krawędzi tego obsadzić krawężniki, czy od razu krawężniki musze dać żeby się to nie rozjechało? Chciałbym dawać geowłókninę pod spód, ale może też na boki to wywinąć? Oczywiście nie zrobię tego sam tylko wezmę firmę, ale wolę mieć jakiś plan w głowie co chce, niż zdawać się na porady "panie będzie dobrze, mu tu gruzu po taniości nasypiemy". Na działce mam piach i glinę


#brukarstwo #drogi #budownictwo #budujzwykopem
  • 4
U mnie na drogę szło wszytko cegła,beton,gruz itp.
Glina wszystko pochłonie. Dopiero destruk tj. kruszony asfalt z remontowanych dróg ustabilizował sytuację więc polecam rozejrzeć się za tym.
@Heinevar: Wszystko zależy od rodzaju podłoża, funduszów.Polecam zrobic raz a porządnie. Wykorytkowac około 40cm zależnie od gruntu jak jest miękko to na spód Geosiatka polipropylenowa o sztywnych węzłach 40/40 kN Wymiar rolki: 3,95m 50mb 197,5m2, albo 5cm piasku i na to geowłóknina. Na to pożądny gruby gruz lub tłuczeń, i na wierzch kliniec. Jak droga do jednego domu to 3m szerokości wystarczy. Mi za 70m wyszło 11k zł .Gruszki z betonem,
appmstt - @Heinevar: Wszystko zależy od rodzaju podłoża, funduszów.Polecam zrobic raz...

źródło: comment_1645956365JmgHAfnFO4Id53ln5mW1Fe.jpg

Pobierz
@appmstt: 11k to niedużo w sumie, ale teraz może ceny usług wyższe. Tylko pewnie będę musiał pilnować żeby mi nie nawieźli tego błota. Ta siatak to lepsza od geowłókniny? Jak to dostarczają, bo taki rulon 4m to chyba kurier nie ogarnie, ciężkie to?
Nie mam siatki u siebie bo podłoże bylo twarde i suche, mam geowłóknine. Ale w pracy układamy taką siatkę i jest napewno o wiele lepsza jezeli jest glina. Waga takiej rolkito 75kg