Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina

Nie pojmuję jednej rzeczy. Armia rosyjska jest nieporownywalnie większa niż ukraińska. Jestem zdania, że olbrzymia część strachu była spowodowana przekonaniem, że Ruscy przejadą po Ukrainie jak walec, jednak tak się kompletnie nie dzieje. Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to się dzieje, z wojskowego punktu widzenia, że Ruscy tak bardzo się pocą przy tej inwazji?
  • 28
@iksarp: rosyjska armia miała około 150k żołnierzy na granicy z Ukrainą tym czasem ukraina rzuciła cały naród do walki i nie ma już rzucenia czegoś więcej do walki. Momentem zwrotnym może być mobilizacja poborowych Rosyjskich.
@iksarp: Dwie rzeczy. Rosja ma najdłuższe granice na tej planecie. Nie można wysłać wszystkich w jedno miejsce.
Po drugie wszystkie najgorsze walki XXI w toczyły się w miastach. Nie można tam za bardzo używać czołgów (w mieście średnio przydatne) czy artylerii (cywile).
Widać założenia ruskich były żeby wejść na miękko w Ukrainę. Nie spodziewali się jednak ze nikt ich nie wita kwiatami jak to było na Krymie.
@fraciu: Teraz może tak. Na początku tak nie było, poza tym Rosja, zamiast z pięści, postanowiła rozszerzyć rękę i uderzyła pięcioma palcami naraz. To, że mówiło się o ponad 100 tysiącach wojsk to nie znaczy, że to wszystko żołnierze
@iksarp: Putin wali w strategiczne miejsca. Uderzył już w ponad 120 punktów wojskowych. Co jest straszne. To wojna tzw ograniczona. Nie chcę ubić cywili. Jakbyś atakował tak jak na syrii to by zmiotl
@doklor zobaczmy, ale ja bym takim optymistą nie był. Do tego zaczol bym się też troszkę martwić o własne podwórko i ekonomię ale tym się nikt nie przyjmuje widze
@iksarp: bardzo delikatnie obchodzą się z zabudową. Brak osłony artylerii tzw zasłon kroczących. Rosjanie walczą jak najbardziej cywilizowana armia na świecie.... co jest powodem ich problemów !
@fraciu: Ależ ja nie jestem optymistyczny. Ukraina na ten moment ma podobno 50/50 szans na wygraną/przegraną. A skutki dla Polski będą fatalne. Inflacja prawdopodobnie wzrośnie do 13-15% nawet i utrzyma się przez kilka lat. Stopy procentowe powinny zostać podniesione przynajmniej do poziomu inflacji, ale jak wiadomo PiS się boi, bo przegra wybory. Wybory są w przyszłym roku więc PiS będzie osłabiał ekonomię Polski i grał na wojnę, żeby wygrać. To są
@iksarp: Kiepska logistyka, nie mają jak wysłać dużej ilości, a ta cześć która jest co chwila staje z powodu braków. Już nie mówiąc o moralach czy lepszej znajomości terenu