Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Ja wiem, że ktoś powie, że to nieważne itp. ale prośba do wszystkich piszących na #wojna #ukraina - stosujmy polską transkrypcję alfabetów rosyjskiego i ukraińskiego. Pisanie w wersji angielskiej jest na tyle powszechne, że niektórym nawet do głowy nie przychodzi, że jest błędne. A naprawdę trudno się czyta jak ktoś zamiast Łuck pisze "Lutsk" albo to wszechobecne "V" i "sh" "ch" to aż się źle na to patrzy. Piszmy ładnie po polsku "Ołeksij Reznikow" zamiast "Oleksii Reznikov" i będzie ładnie i jakościowo
#jezykpolski #rosja #takaprawda
Pobierz
źródło: comment_1645866048pwYx7MqfyVAR0Vuids6rdz.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MikIgn: przecież ja cie właśnie poprosiłem o pisanie po polsku. Po polsku jest Łuck, po angielsku Lutsk. Po polsku jest Ołeksij, po angielsku Oleksii. Właśnie o tym mówię - Polacy tak się oczytali z angielskim, że nawet nie wiedzą, że nie znają polskiego.
@Shatter: ale nie spuszczaj się tak nad tym, ludzie w przytłaczającej większości nie są purystami onanistami jęzowymi jak ty. Lutsk łuck jeden #!$%@?. Dobra nara po co ja to pisze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MikIgn: xD więc najpierw uważasz, że piszesz po polsku, potem nagle, że "jeden #!$%@?". Ja jestem jednak jak najbadziej za tym, żeby takich nieświadomych ludzi (jak na przykład ty) po prostu uświadamiać, że nie powinno się pisać "Yaremchuk", bo to wprowadza trudności
Ale ludzie mają w to #!$%@? zwykłych szarych ludzi to nic nie obchodzi wasze spuszczanie się nad poprawniścia językową, nie pisz nic już bo nawet nie przeczytałem tego co napisałes i nie chce w ro brnąć, cześć