Wpis z mikrobloga

Mam serio pytanie - skoro UA ma 250 000 żołnierzy na papierze, a Rosja wysłała 150 000 (nawet zakładając, że użyli tylko 1/3 teraz), nie powinna Rosja zostać #!$%@? w pył? Druga sprawa - czemu nie ma ani jednego nagrania z potyczek większych niż nie wiem, zniszczenie pojedynczej kolumny? Wszędzie 3-4 typów i 2 wozy się strzelają, ale nigdzie nie ma czegoś większego... to normalne?
#ukraina
  • 21
nie można używać telefonów komórkowych. Jeżeli włączysz telefon oznacza to dla ciebie śmierć bo zostajesz automatycznie namierzony przez systemy wroga


@danob99: A kamery GoPro, bądź telefony bez kart tez wykrywa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NieistotneKto: Nie znam się ale jako jako ekspertka się wypowiem. Wśród tych 250k to nie są tylko żołnierze bojowi ale też tacy wojskowi co zajmują się papierkami. Natomiast to wojo 150k rosjan to głównie frontowcy i ludzie od logistyki. Dodatkowo kiedyś się mówiło że agresor musi mieć przewagę liczebną 3:1 lub 4:1 aby ofensywa była skuteczna ale to teoria dotycząca wojen które były kiedyś - technologia i taktyka poszła do przodu
@NieistotneKto: Rosja ma dużo więcej sprzętu i większe pole do popisu, rakiety balistyczne, marynarkę, przewagę w powietrzu, dodatkowo otacza Ukrainę z prawie wszystkich stron,

ale tak, z tego co czytałem, to na okupację to jest trochę mało

Nie ma nagrań potyczek, bo strony odrobiły lekcje i zabierają telefony, wiec to co wycieka to raczej od cywilów.