Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę kupić transmiter fm do samochodu jako zestaw głośnomówiący. Raczej jakiś tani Baseus. Mam kilka pytań

1. Czy to działa całkowicie bezobsługowo? To znaczy paruję raz a potem w telefonie bluetooth zawsze włączony, transmiter ciągle w gnieździe zapalniczki, zasilanie zapalniczki wyłączone kiedy kluczyk wyjęty ze stacyjki. Telefon w kieszeni, przychodzi połączenie, jednym guzikiem na radiu samochodowym przełączam się na zapisaną częstotliwość transmitera, odbieram połączenie guzikiem na transmiterze to wszystko. Czy trzeba coś jeszcze parować / włączać / ustawiać za każdym razem gdy wsiadam do samochodu.

2. Czy na trasie ok 100km (Nowy Sącz - Kraków) trzeba zmieniać częstotliwości? Czy są wolne w całym kraju częstotliwości na których nie nadaje żadna stacja FM?

3. Czy dobrze słychać rozmówcę, czy ja będę dobrze słyszany bez potrzeby podnoszenia głosu.

#zakupy #telefony #smartfon #motoryzacja #pytanie #praca
#elektronika
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przypatrzsie:

Czy na trasie ok 100km (Nowy Sącz - Kraków) trzeba zmieniać częstotliwości

Zależy od tego, jaką częstotliwość ustawisz.

Czy są wolne w całym kraju częstotliwości na których nie nadaje żadna stacja FM?

Nie. Poza tym to nie tylko kwestia danej, konkretnej częstotliwości, ale również jej "okolicy" 0,2 MHz lub nawet więcej (do powiedzmy 0,4 MHz) na gorszych (pod względem jakości tunera, co niestety spotyka się w wielu markach noname'owych) odbiornikach.