Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rodzice w siwpeniu dostali wezwanie do zapłaty za abonament rtv zaległy. Odwołali się z prośbą o przedstawienie dowodu w postaci nadania numeru. Poczta Polska odpisała im dopiero teraz wysyłając pismo o nadaniu numeru odbiornika sprzed 14lat, na którym brak podpisu ojca i nazwisko jest przekręcone. Co można z tym zrobić? Mogą się gonić skoro odpisują po pół roku (chyba obiazuje jakiś termin wg kpa?) i nawet nie mają dowodu na to, że ta wiadomość do mojego ojca dotarła?

#pocztapolska #abonamentradiowotelewizyjny #kpa
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Patryk4: no właśnie tak próbuje napisać. Ponadto ponoć na tych nadaniach jest mechaniczny podpis, tzw faksymile co sprawia że pismo nie ma mocy prawnej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Napiszemy jak poniżej i zobaczymy co z tego wyniknie.

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do pisma z dnia.....uprzejmie informuję, że na Państwa piśmie jak i załączonym dokumencie o nadaniu numeru odbiornika figuruje Pan XXXXXX. Ja natomiast nazywam się YYYYYYY więc pisma te nie dotyczą mojej osoby. W związku z powyższym wygląda na to, że nie został mi nadany żaden numer. Proszę o ustosunkowanie się do powyższego w terminie przewidzianym w Art. 35 §3