Wpis z mikrobloga

@Lelek88: no oczywiście, że tak. Tylko to nie sprawia, że wcześniejszy fragment, który wkleiłem nagle znika, tylko robi z Jezusa schizofrenika

Chciałeś coś z nowego testamentu, to proszę:
Jezus wprost mówi, że należy zabijać nieposłuszne dzieci i krytykuje faryzeuszy za to, że uczą ludzi, by być pobłażliwymi (Marek 7):

Omijacie prawdziwe Boże przykazania, zastępując je waszą własną tradycją. 9W imię tradycji odrzucacie i po prostu depczecie Boże prawa! 10Mojżesz przekazał
  • Odpowiedz
@Lelek88: >Widze masz efekt dunninga krugera bo wiesz ze ktos spisywal to kilkadziesiat lat pozniej przeprowadzales napewno jakies badania tak?? Xdd

Nie, nie przeprowadzałem żadnych badań. Nie ma to jak wyjeżdżać z argumentum ad personam, który ma obrazić rozmówcę, a świadczy jedynie o twoim braku powszechnej wiedzy.

Współczesne kościoły chrześcijańskie za natchnione uznają cztery ewangelie, powstałe prawdopodobnie w następujących
  • Odpowiedz
@dzikognisty: "PRAWDOPODOBNIE" TO SLOWO KLUCZ. czyli nie wiesz ale napisales ze zostaly spisane pozniej a nie chyba pozniej. To wlasnie efekt duningq kruggera i nie jest to argument ad personam tylko stwierdzenie faktu co ci wlasnie uargumentowalem. Jak bys byl uposledzony i bym to dowiódł i to stwierdzil to tez bylo by to argumentum ad personam? Nie uzywaj slow ktorych znaczenia nie znasz. Powiedziałes ze to bajki, to udowodnij mi
  • Odpowiedz
@Lelek88: xDDD wiedziałem, że to będzie jedyne do czego się przysrasz. No ale tonący brzytwy się chwyta. I naucz się czytać ze zrozumieniem całość - "powstałe prawdopodobnie w następujących latach: ok. 68–73 r. lub ok. 65-70 (...)" - niezależnie w którym to było roku, nie było to spisywane w czasie życia Jezusa. Więc, tak, zostały spisane później, a nie chyba później.

Jak bys byl uposledzony i bym to dowiódł i
  • Odpowiedz
@Lelek88: cytując katechizm

KKK 123 Chrześcijanie czczą Stary Testament jako prawdziwe słowo Boże. Kościół zawsze z mocą przeciwstawiał się idei odrzucenia Starego Testamentu pod pretekstem, że Nowy Testament doprowadził do jego przedawnienia (marcjonizm).

to w zasadzie tyle w temacie
  • Odpowiedz
@witajswiecie: ale #!$%@? umiesz czytac ?? Od poczatku mowie ze kosciol to tylko instytucja ktora ma malo wspolnego z wiara szczegolnie z jej interpretscja czytaj np wyprawy krzyzowe. A ty mi zdanie kosciola czytasz xdddd jan by kosciol uznal ze trzeba byc homoseksualista bo takie maja zdanie i tak napisali w katechizmie tzn ze to jest zgodne z wiara? Wazne co o starym testamenvie mowil jezus a nie jakis ksiadz
  • Odpowiedz
@Lelek88:
wszystkie większe opcje chrześcijańskie w kwestii starego testamentu wyznają ten sam pogląd, różnica jest w zasadzie jedynie w tym, że nie wszystkie denominacje uznają wszystkie księgi

ale fakt mój błąd, że nie zacytowałem fragmentu a propo anulowania starego testamentu i nie przeczytałem wnikliwie całej dyskusji

tak poza tym operujesz na jakichś totalnie oderwanych od
  • Odpowiedz